ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Економія комунальних послуг не зменшує розміру субсидії

20 січня 2016 | 16:48

Чутки про те, що у разі невикористання всього обсягу комунальних послуг, на які нараховано субсидію, її потрібно буде повернути, розвіяв директор Департаменту ЖКГ ХОДА Сергій Магдисюк.

За його словами, розмір субсидії розраховується, виходячи з об'ємів соціальної норми споживання, що визначена постановою Кабінету міністрів № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг.

«Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим за соціальні норми споживання. Не потрібно «випалювати» весь обсяг природного газу чи даремно використовувати інші комунальні послуги -  воду чи електроенергію - на які надається субсидія», - пояснив Сергій Магдисюк.

Він наголосив, що зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине також на розмір субсидії на наступний опалювальний період, оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання.

«Споживати комунальні послуги економно – вигідно. Якщо не використаєте весь обсяг газу чи іншої послуги, нічого повертати не потрібно, ви все рівно будете користуватись субсидією», - підкреслив директор Департаменту ЖКГ.

Він пояснив, що сума субсидії, яку органи соціального захисту населення переказують на рахунки виконавців або виробників комунальних послуг для оплати їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата у майбутніх розрахункових періодах.

Теги: комунальні послуги магдисюк субсидія

Версія для друку Поділиться:


Вверх