ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Лікарні області забезпечені препаратами для діагностування та лікування каліфорнійського грипу

14 січня 2016 | 17:33

Про це повідомила заступник директора Департаменту охорони здоров'я ХОДА Галина Сіроштан.

Наразі говорити про епідемію грипу в Харківській області немає підстав, проте всі медичні заклади регіону готові до роботи в умовах підвищення рівня захворюваності населення на ГРВІ.

«Департаментом охорони здоров’я ХОДА було видано наказ, у якому чітко розписано дії медичних працівників в разі виникнення перших випадків захворювання на грип і гострі респіраторні захворювання, проведено низку навчань з медичними працівниками, чітко оговорені обов’язки сімейних лікарів, лікарів стаціонарів, терапевтичних відділень і т.д. Через зростання кількості викликів екстреної медичної допомоги було введено додатково 20 бригад, які дозволили зменшити навантаження», - пояснила Галина Сіроштан.

Вона зазначила, що з початку появи в Україні каліфорнійського грипу медики використовують у схемах лікування пацієнтів лікарський препарат «Таміфлю».

«На сьогоднішній день медичні заклади області забезпечені «Таміфлю», який призначається, відповідно до чинних рекомендацій, тільки хворим з тяжким перебігом хвороби. Ми отримали 100 упаковок від Міністерства охорони здоров’я України. Також ХОДА було виділено кошти на обласні інфекційні лікарні, а це 300 тис. грн, для закупівлі реактивів і лікарських засобів», - відзначила заступник директора департаменту.

Вона також підкреслила, що в області є всі можливості для проведення діагностики «свинячого» грипу та ідентифікації за типами грипу. Наразі вірус типу А/H1N1 (або «свинячий» грип) було підтверджено в 25 хворих у Харківській області.

«На жаль, ми маємо на сьогодні летальні випадки від вірусу грипу А/H1N1. Це чоловіки від 41 до 48 років. З 5 померлих - 3 мешканці Харкова і 2 - області (Сахновщинський і Великобурлуцький райони), - розповіла Галина Сіроштан. – Хворі звернулися за допомогою запізно - на 5-9 дні захворювання, коли виникли ускладнення».

За даними Департаменту охорони здоров’я ХОДА, на сьогодні в реанімації обласної інфекційної лікарні знаходяться 6 пацієнтів з середнім та важким перебігом хвороби.

Медики попереджають, що в групі ризику захворювання на грип і гострі респіраторні захворювання знаходяться люди старші за 60 років, вагітні жінки, пацієнти із захворюваннями серцево-судинної та дихальної систем і хворі на цукровий діабет. Саме тому, за повідомленням Галини Сіроштан, наказом Департаменту охорони здоров'я ХОДА міський пологовий будинок №2 був перепрофільований для госпіталізації вагітних з ГРЗ. Найбільш важких вагітних пацієнток госпіталізують до обласної інфекційної клінічної лікарні. Зокрема, з початку року до закладів охорони здоров’я звернулися 48 вагітних. У 13 з них було ускладнення грипу і ГРЗ у вигляді пневмонії. На даний час в закладах охорони здоров’я знаходяться 22 хворих на грип вагітних.

«Для грипоподібних захворювань характерні підвищення температури вище 38 градусів, кашель, нежить, болі в горлі, може бути утруднене дихання, слабкість, болі в м’язах і суглобах. Ми рекомендуємо людям не займатися самолікуванням і, у разі виникнення симптомів грипоподібного захворювання, в обов’язковому порядку викликати сімейного лікаря чи дільничного терапевта», - зазначила Галина Сіроштан.

Теги: грип моніторинг вірус захворювання сіроштан

Версія для друку Поділиться:


Вверх