Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

За сприяння Ігоря Райніна лідери чорнобильського руху зустрілися з керівництвом Адміністрації Президента

За сприяння Ігоря Райніна лідери чорнобильського руху зустрілися з керівництвом Адміністрації Президента

22 грудня за ініціативи голови ХОДА в Адміністрації Президента відбулась зустріч керівництва чорнобильських організацій із заступником глави Адміністрації Президента Ростиславом Павленком.

Нагадаємо, посприяти у проведенні цієї зустрічі Ігор Райнін пообіцяв під час наради з лідерами чорнобильського руху Харківської області, яка відбулася 8 грудня в обласній державній адміністрації. Тоді керівник області повідомив про те, що зробить все, щоб організувати також зустріч чорнобильців з Президентом Петром Порошенком, ймовірно - на початку наступного року.

«Сподіваюся, ці зустрічі стануть початком нового етапу взаємин влади з чорнобильцями та сприятимуть вирішенню соціальних питань ліквідаторів», - зазначив Ігор Райнін.

За дорученням голови Харківської обласної адміністрації координатором цієї зустрічі був директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрій Шпарага.

В ній взяли участь представники всеукраїнських організації «Союз Чорнобиль України» та «Чорнобиль-86». Харківську область на нараді представляв голова обласної організації «Союз Чорнобиль України» Анатолій Вінник.

«Ми вдячні Ігорю Львовичу за увагу до проблем чорнобильців та можливість зустрітися з керівництвом держави і озвучити наші найбільш болючі питання. Впевнений, що це дасть позитивний результат», - зазначив Анатолій Вінник.

Під час зустрічі представники громадськості позитивно оцінили Указ Президента «Про заходи у зв’язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», а також його виступ на сесії Генеральної асамблеї ООН, де було порушено питання про відзначення 30-х роковин Чорнобильської трагедії.

Разом з тим, було зазначено, що  Кабінет Міністрів України не враховує доручення згаданого Указу Президента стосовно соціального захисту чорнобильців.

«У проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» і супроводжуючих законопроектах заплановано скорочення відповідних витрат на соціальний захист, - пояснив Анатолій Вінник. - Тож лідери чорнобильського руху просили передати Президентові України свої пропозиції з цього питання».

Зокрема, чорнобильці наголосили на необхідності розпочати конкретну роботу Організаційного комітету з відзначення 30-х роковин Чорнобильської трагедії, невідкладно затвердити відповідний план заходів на 2015- 2016 роки, з урахуванням пропозицій всеукраїнських громадських чорнобильських організацій. Також вони попросили прискорити видання Указу Президента України про державні нагороди учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС.

«Крім того, представники громадськості запропонували внести на розгляд Верховної Ради законодавчі пропозиції про відновлення базових норм Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», передусім, статей 50, 52, 54 цього закону в редакції, що діяла до 2008 року. Також ми запропонували посилити соціальний захист вдів ліквідаторів та дітей ліквідаторів після досягнення ними повноліття», - розповів Анатолій Вінник.