Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Під час об’єднання громад існуючу мережу закладів охорони здоров’я буде збережено

Під час об’єднання громад існуючу мережу закладів охорони здоров’я буде збережено

Про реформування сфери охорони здоров’я в рамках об’єднання громад на Харківщині говорили на вебінарі, що відбувся 23 грудня на базі Харківської обласної універсальної наукової бібліотеки.

Вебінар проходив за ініціативи Харківської обласної державної адміністрації у рамках серії заходів проекту USAID «ДІАЛОГ» Асоціації міст України та у співпраці з програмою IREX «Бібліоміст» й Харківським регіональним Офісом з підтримки реформи місцевого самоврядування та децентралізації повноважень органів виконавчої влади.

У вебінарі взяли участь представники майбутніх об’єднаних громад, закладів охорони здоров’я районів області, депутати місцевих рад, представники громадськості.

Керівник Харківського регіонального Офісу реформ Діана Баринова зазначила, що питання охорони здоров’я є одним з найбільш гострих в процесі об’єднання територіальних громад.

«Людей в селах турбує, де вони отримуватимуть медичну послугу, чи буде збережена мережа закладів охорони здоров’я. Питання реформи у медичній сфері викликає  у мешканців громад багато побоювань та міфічних уявлень. Отже, дуже важливо донести реальну ситуацію щодо реформування до кожного мешканця», - підкреслила Діана Баринова.

В свою чергу, заступник директора Департаменту охорони здоров’я ХОДА Геннадій Бондарчук відзначив, що в рамках об’єднання територіальних громад існуюча  мережа закладів охорони здоров’я буде максимально збережена. Також він розповів, що в області планується створення 10 госпітальних округів, де працюватимуть потужні лікарні з відповідними операційними блоками. Крім того, буде збережено діючу систему «єдиного медичного простору», яка дозволяє кожному мешканцю області отримати медичну послугу у будь-якому медичному закладі, без прив’язки до певного району чи округу.

Також посадовець презентував учасникам заходу Стратегію розвитку системи охорони здоров’я Харківської області до 2020 року, затверджену рішенням Харківської обласної ради. Документ передбачає фінансування першого рівня медицини на рівні об’єднаних громад, а другого та третього – на рівні області. Окремо з обласного рівня фінансується і екстрена система медичної допомоги.

«Сьогодні система екстреної медицини у Харківській області працює як одна з кращих в Україні. Час доїзду швидкої допомоги по місту Харкову складає у 98% випадків - 15 хвилин, по області – 15-20 хвилин. До пацієнта виїжджає бригада, яка найбільше наближена до нього в цю хвилину, без розподілу на райони», - зазначив  Геннадій Бондарчук.