ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Селища та села Харківщини - лідери за перевиконанням бюджетів

02 грудня 2015 | 16:33

Про це йшлося під час наради з розпорядниками коштів державного та місцевих бюджетів за участі заступника голови ХОДА Михайла Черняка, яка відбулася 2 грудня.

Під час наради, в якій взяла участь голова Державної казначейської служби Тетяна Слюз, підвели підсумки поточного року в бюджетній сфері, а також обговорили  казначейські нововведення, які почнуть діяти з наступного року.

Говорячи про співпрацю бюджетної сфери з казначейством, Михайло Черняк зазначив, що протягом тривалого часу головною проблемою були затримки платежів.

«Вони сягали сотень мільйонів. Голова ХОДА доклав максимум зусиль, щоб вирішити це питання. На сьогодні цієї проблеми немає, всі платежі проходять вчасно», - підкреслив заступник голови ХОДА.

Підводячи підсумки бюджетного року, Тетяна Слюз зазначила, що у 2015 році в Україні бюджети всіх рівнів були перевиконані. Одні з найкращих показників мають сільські та селищні бюджети Харківської області.

«Зміни до бюджетного кодексу дуже позитивно вплинули на місцеві бюджети. У середньому за підсумками 10 місяців ми маємо близько 40% додаткових надходжень. Варто відзначити сільські та селищні бюджети Харківщини, які суттєво перевиконали бюджети, в окремих випадках - в декілька разів», - підкреслила Тетяна Слюз.

Говорячи про ризики поточного бюджетного року, вона зазначила, що в багатьох регіонах не в повному обсязі використані кошти Державного фонду регіонального розвитку, направлені на розвиток інфраструктури. Михайло Черняк наголосив, що наразі в Харківській області за всіма проектами ведуться активні роботи.

«Практично всі вони знаходяться на завершальній стадії. Ми ще маємо час до кінця року, щоб у повному обсязі освоїти кошти Фонду регіонального розвитку та запустити важливі для регіону об’єкти», - підкреслив заступник голови ХОДА.

Також у ході наради Тетяна Слюз нагадала про бюджетні переваги, які мають об’єднані територіальні громади. Зокрема, вони залишають у своїй скарбниці 60% податку з доходів фізичних осіб, напряму отримують надходження з державного бюджету та матимуть змогу в 2016 році отримати допомогу на розвиток від держави.

Михайло Черняк зазначив, що в Харківській області вже створено Старосалтівську об'єднану громаду. Крім того, на заключній стадії створення знаходяться ще 5 громад.

«Люди вже зрозуміли всі переваги об’єднання, ми ведемо дуже активну роботу в цьому напрямку. Впевнений, що у 2016 році Харківська область буде серед лідерів зі створення спроможних громад», - розповів Михайло Черняк.

Також під час наради обговорили питання перерозподілу коштів держбюджету, виділених на медицину та освіту непідконтрольних територій Донбасу.

«У Харківській області сьогодні проживає найбільша кількість переселенців із зони АТО. Бюджет 2015 року не передбачав надання послуг цій категорій громадян, але ми виконали всі зобов’язання, які взяли на себе, приймаючи цих людей. Для цього з обласного бюджету було витрачено близько 112 млн грн. Тому ми вважаємо, що маємо право на компенсацію цих витрат за рахунок перерозподілу коштів», - підкреслив заступник керівника ХОДА.

Тетяна Слюс повідомила, що залишок невитрачених на окупованій території коштів планують перерозподілити вже в цьому місяці.

 

Фото

Теги: бюджет черняк нарада казначейство

Версія для друку Поділиться:


Вверх