ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

У Первомайському почали реконструкцію очисних споруд

13 листопада 2015 | 17:57

За інформацією заступника голови ХОДА Євгенія Шахненка, перший етап реконструкції включає модернізацію енергопостачання.

Як пояснив голова Первомайської РДА Володимир Павленко, очисні споруди міста були побудовані для заводу «Хімпром».

«Цей гігант хімічної промисловості вимагав дуже потужних очисних споруд. До них підключили і міські стоки - вони становили близько 20% навантаження на очисні споруди. Основні витрати з утримання об'єкта лягали на «Хімпром». Коли завод ліквідували, очисні споруди віддали на баланс міста, який не може без них обійтися. Але утримання об'єкта такої потужності занадто дорого обходиться мешканцям міста. Такі споруди будуть економічно вигідними, якщо до них підключити ще 5 таких міст як Первомайський», - розповів Володимир Павленко.

Саме тому об'єкт потребує масштабної реконструкції. Першим її етапом стане модернізація енергопостачання. На очисних спорудах Первомайського побудують нову лінію енергопостачання з використанням високоміцного кабелю і підстанцію меншої потужності, від якої працюватимуть енергоефективні насоси. Це дозволить зменшити енергоспоживання.

«За останні 8 років очисні споруди колишнього «Хімпрому» жодного разу не ремонтувалися. Голова ХОДА Ігор Райнін став першим керівником області, який звернув увагу на цю проблему. Йому вдалося домогтися виділення 20 млн грн з фонду регіонального розвитку на реалізацію першого етапу реконструкції. Це дозволить захистити 35 тисяч мешканців міста від можливих аварійних ситуацій і уникнути катаклізмів», - підкреслив Володимир Павленко.

Теги: шахненко первомайський очисні споруди

Версія для друку Поділиться:


Вверх