ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

90% дітей в Харківській області, що підлягають вакцинації, отримали щеплення від поліомієліту

10 листопада 2015 | 13:16

Як повідомив директор Департаменту охорони здоров'я ХОДА Олександр Галацан, це другий показник за охопленням вакцинацією від поліомієліту по Україні.

За інформацією Олександра Галацана, в Харківській області вакцинації від поліомієліту підлягає 145 тисяч дітей у віці від перших днів життя до 6 років. Частина з них раніше були щеплені проти поліомієліту, але не пройшли ревакцинацію через відсутність вакцин. 21 тисяча дітей різного віку взагалі не були щеплені від поліомієліту.

У ході першого раунду вакцинації, який проходив з 23 жовтня до 7 листопада, в Харківській області щеплення отримали близько 90% дітей з цільової групи. Сьогодні, за словами Олександра Галацана, процес вакцинації в регіоні продовжується - але менш інтенсивними темпами.

«Нам потрібно було масовано провести перший раунд вакцинації, оскільки саме так переривається епідпроцес і тільки так надалі вдасться досягти позитивного результату, - пояснив Олександр Галацан. - При такій великій кількості дітей, які підлягають вакцинації, правильно організувати цей процес було непросто. Але ми все продумали і відпрацювали. До вакцинації залучили 2,5 тисячі медпрацівників, була організована робота 1022 прищепних кабінетів в Харкові і області».

За словами директора Департаменту охорони здоров'я, в області не зафіксували жодного випадку алергічних реакцій або побічних дій вакцини, що говорить про її високу якість і дотримання умов зберігання та транспортування.

Наступний раунд вакцинації - ревакцинація - почнеться 7 грудня.

Нагадаємо, велику партію інактивованих і ослаблених вакцин проти поліомієліту Україна отримала у вересні в якості допомоги від міжнародних організацій. У жовтні до Харківської області надійшло 155 тисяч доз вакцин - цього достатньо, щоб у повному обсязі провести вакцинацію та ревакцинацію від поліомієліту.

Перебої з централізованими поставками вакцин в Україні, за словами Олександра Галацана, призвели до того, що календар планових щеплень збився. Тому сьогодні фахівці розробляють новий календар з урахуванням надходження препаратів, які закуповуються за державними програмами.

За цими цільовими програмами Харківська область має отримати від Міністерства охорони здоров'я препарати і матеріали на суму 214 млн грн.

«Централізовані програми в цьому році значно затрималися, до жовтня ми практично не отримували ніяких вакцин і сироваток від міністерства. Проблеми, з якими стикалася Харківщина, ми вирішували своїми силами і в межах норм, які дозволяє закон. Сьогодні 7 з 14 типів обов'язкових вакцин в області немає взагалі. Серед них - вакцини від дифтерії, кашлюку, гепатиту. Ці вакцини, а також багато інших препаратів і матеріалів, ми розраховуємо отримати від міністерства в кінці листопада - на початку грудня», - розповів директор департаменту ХОДА.

Теги: поліомієліт галацан щеплення вакцинація

Версія для друку Поділиться:


Вверх