ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Президент наполягає на ухваленні парламентом законопроектів щодо безвізового режиму з ЕС

02 листопада 2015 | 10:38

Президент наполягає на ухваленні парламентом законопроектів щодо безвізового режиму з ЕС

Петро Порошенко закликав народних депутатів до консолідації зусиль задля ухвалення законопроектів, необхідних для виконання технічних умов Плану дій для надання безвізового режиму громадян України у країнах ЄС.

Глава держави нагадав, що загалом, згідно з Планом дій, парламент мав розглянути 13 законопроектів. Наразі, прийнято лише 4. «Якщо Верховна Рада їх не проголосує - безвізового режиму не буде. Ми маємо це забезпечити, і є кінцеві терміни - 9 листопад», - сказав Президент в інтерв'ю українським телеканалам.

«Кожен має робити свою справу: Президент - свою, антикорупційні органи - свою, Верховна Рада - свою, уряд - свою. І якщо ми зараз не об'єднаємося і не продемонструємо ефективність - звинувачувати і вказувати потім не буде на кого», - також сказав Петро Порошенко.

Президент нагадав, що, з поміж інших, однією з ключових умов надання безвізового режиму українцям було скасування депутатської та суддівської недоторканності, яке до цього часу не було розглянуте.

Водночас він підкреслив, що як Глава держави, зі свого боку, зробив все від нього залежне. «Моя справа була забезпечити, щоби всі 28 країн-членів Європейського Союзу, всі країни-члени Шенгенської зони прийняли політичне рішення про те, що навіть в цих умовах вони гарантують Україні, при виконанні технічних умов, безвізовий режим», - сказав він.

На переконання Петра Порошенка, важливим у цьому контексті є те, що Україна змогла довести - навіть в умовах війни вона не є загрозою напливу біженців до Європи, оскільки відповідально ставиться до своїх громадян-вимушено переміщених осіб.

Глава держави також повідомив, що найближчими днями проведе телефонну розмову з Президентом Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером, яка також буде присвячена безвізовому режиму.

Теги: порошенко парламент ес

Версія для друку Поділиться:


Вверх