Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На Харківщині можуть створити музей тоталітарного режиму під відкритим небом

На Харківщині можуть створити музей тоталітарного режиму під відкритим небом

В обласній адміністрації пройшло перше засідання Робочої групи із забезпечення реалізації в Харківській області закону про декомунізацію.

«В Україні вперше стало політично можливим законодавчо скасувати радянську спадщину в сфері історичної пам'яті», - зазначив заступник голови ХОДА Михайло Черняк, відкриваючи перше засідання Робочої групи.

Він повідомив, що подібні групи створено при всіх районних державних адміністраціях області.

«Наразі відбувається збір даних з районів та міст обласного значення. Фахівці збирають інформацію щодо населених пунктів, скверів, бульварів, вулиць, площ, які мають бути перейменовані. Також ми вивчаємо інформацію про пам’ятники та пам’ятні знаки. Отримані дані по області будуть узагальнені та надані до Адміністрації Президента», - розповів заступник голови ХОДА.

Як зазначив під час засідання директор Департаменту культури та туризму облдержадміністрації Олег Яцина, наразі в Харківській області налічується 193 пам’ятки історії та культури, які підпадають під дію закону про декомунізацію. 30 з них є пам’ятками мистецтва, які захищені законом про охорону культурної спадщини.

«Щоб позбавитися таких пам’яток, необхідно пройти певні процедури, отримати розпорядження міністра культури», - пояснив Олег Яцина.

Тому консультативна рада з питань охорони культурної спадщини при Департаменті культури та туризму ХОДА пропонує зібрати ці пам’ятки в музеї тоталітаризму під відкритим небом. Наразі ця пропозиція розглядається.

Також у ході засідання Михайло Черняк зазначив, що на адресу Робочої групи надходять пропозиції та звернення від громадських організацій та членів територіальних громад щодо перейменування об’єктів топоніміки у Харківській області. Так, найбільше пропозицій було отримано від Харківського обласного об’єднання «Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Т.Г. Шевченка». Під колективним листом підписалися представники громадських об’єднань: «Просвіти», Харківської топонімічної групи, Харківської правозахисної групи, «Автомайдану «Харків», «Східного корпусу», Фонду національно-культурних ініціатив ім. Г. Хоткевича.

«Обласна державна адміністрація приділяє значну увагу всім пропозиціям громадськості. Ми проаналізуємо всі отримані пропозиції та в подальшому обов’язково візьмемо їх до уваги», - підкреслив Михайло Черняк.