ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

У Чугуєві відновили Будинок-музей Іллі Рєпіна

15 вересня 2015 | 15:02

У Чугуєві відновили Будинок-музей Іллі Рєпіна

Про це повідомив заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Євгеній Шахненко.

За його інформацією, на проведення ремонтно-реставраційних робіт у Художньо-меморіальному музеї Іллі Рєпіна з обласного бюджету 2015 року було виділено більше 1 млн грн.

«У музеї були виконані роботи з улаштування внутрішніх інженерних мереж, трубопроводів теплових мереж, а також роботи з благоустрою території. Попрацювати довелося чимало, адже пам'ятник історії капітально не ремонтувався з 1969 року», - зазначив Євгеній Шахненко.

Над реставраційними проектами Будинку-музею Іллі Рєпіна працювали студенти Харківського національного університету будівництва та архітектури.

За словами директора музею Світлани Бучастої, завдяки реконструкції вдалося відновити оригінальне планування будинку та його зовнішній вигляд. Автентичну частину садиби відділили від тієї, яку збудували після життя художника.

«Дах перекрили черепицею – такою, яку використовували при будівництві два століття тому. Також автентичний вигляд тепер має територія навколо будинку, адже в благоустрої використовували матеріали, які передають відповідну епоху, - розповіла Світлана Бучаста. - Тротуари виклали плиткою, яка імітує старовинну цеглу, реконструювали кам’яну огорожу. Тепер зовні будинок має такий вигляд, як за життя художника».

Теги: шахненко ремонт музей чугуїв репін

Версія для друку Поділиться:


Вверх