ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

В історичному музеї відкривається виставка, присвячена 75-м роковинам «Катинського злочину»

09 вересня 2015 | 10:10

10 вересня о 12:00 її відкриватимуть Генеральний консул Республіки Польща у Харкові Станіслав Лукасік та Радник голови Українського інституту національної пам’яті Олександр Зінченко за участю керівництва ХОДА.

Виставку «Знищення польських еліт. Катинь-Акція АБ» підготував Інститут національної пам’яті Польщі. Українська версія постала у співпраці з Українським інститутом національної пам’яті. Співорганізаторами презентації виставки у Харкові є Генеральне консульство Республіки Польща у Харкові, Департамент культури та туризму ХОДА та Харківський історичний музей М.Ф. Сумцова.

На виставці представлені документи і фотоматеріали з польських, британських, німецьких та радянських архівів, що розповідають про долі польських громадян — жертв двох тоталітарних режимів.

Виставка пройде в приміщенні ОКЗ «Харківський історичний музей ім. М.Ф.Сумцова» (вул. Університетська, 5).

Довідка. Навесні 1940 року співробітники НКВД СРСР за прямим наказом Сталіна, Берії та за схваленням Політбюро ЦК ВКП(б) знищили близька 22 тисяч польських громадян – поляків, українців, євреїв, німців та представників інших національностей, що населяли тоді Польську Республіку. У історію це увійшло як «Катинський злочин» за першою знахідкою місця поховань жертв масових розстрілів у Катині, що неподалік Смоленську. У Харкові з цього числа розстріляли 4302 особи – бранців Старобільського табору та в’язнів тюрем Західної України.

Нацисти на окупованих територіях також розпочали масштабні дії, метою яких було обезголовлення польської нації – так звана Акція АБ (акція умиротворення з ним. Außerordentliche Befriedungsaktion). Розстріли професорів та знищення видатних представників культури відбувалися одночасно з подіями Катинського злочину у СРСР і у подібний спосіб.

Теги: катинь історичний музей сумцов польща

Версія для друку Поділиться:


Вверх