Через перевиконання бюджету області збільшено фінансування необхідних його статей на 2015 рік
![Через перевиконання бюджету області збільшено фінансування необхідних його статей на 2015 рік Через перевиконання бюджету області збільшено фінансування необхідних його статей на 2015 рік](/content/documents/757/75648/thumb-newsDocument-564x376-bf08.jpg)
Внесені зміни до обласного бюджету на 2015 рік прийняті 27 серпня на черговій сесії Харківської обласної ради.
За підсумками 7 місяців цього року усі райони та міста області перевиконали бюджети. За інформацією заступника голови Харківської обласної адміністрації, в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року, дохідна частина бюджетів в області зросла на 32%. Як зауважила Юлія Світлична, це стало можливим завдяки ініційованому і контрольованому головою облдержадміністрації Ігорем Райніним посиленню бюджетної дисципліни. На наповненні бюджетів істотним чином також позначилися бюджетна децентралізація, що відбулася цього року, та збільшення податкової бази за рахунок акцизів і податку на майно.
Перевиконання бюджету дало змогу збільшити фінансування у 2015 році необхідних його статей.
Зокрема, в рамках змін до бюджету Департаменту капітального будівництва додатково виділено 7 млн 183 тис. грн. на роботи капітального характеру по об’єктах соціально-культурної сфери та житлово-комунального господарства.
Департамент житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури отримав в загальній сумі 8 млн 433 тис.грн, в тому числі – на проведення робіт:
- по об’єктах житлово-комунального господарства - 5 млн 323 тис.грн;
- з ремонту вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах Харківської області - 3 млн 110 тис.грн.
Виділені кошти Департаменту масових комунікацій на облаштування інженерних мереж доступу до кабельного телебачення та інтернету в сумі 50 тис.грн.
4 млн 341 тис.грн отримав Департамент соціального захисту населення на виплату заробітної плати працівникам підпорядкованих закладів, на придбання продуктів харчування, медикаментів та перев’язувальних матеріалів тощо.
На утримання 288 дітей у дошкільних відділеннях, які є структурними підрозділами спеціальних та санаторних шкіл-інтернатів, Департаменту науки і освіти виділені 4 млн 869 тис.грн.
Департамент охорони здоров’я на придбання паливно-мастильних матеріалів для забезпечення безперебійного функціонування служби екстреної медичної допомоги та медицини катастроф отримав додатково 5 млн грн.
На співфінансування об’єктів, які фінансуватимуться за рахунок Державного фонду регіонального розвитку у 2015 році, виділено 2 млн 351 тис.грн.
Програма інформатизації Харківської області «Електронна Харківщина» на 2014-2016 роки профінансована на 250 тис.грн. Також 250 тис.грн на поточний ремонт приміщення отримала їдальня ОКЗ «Харківське училище культури».
Крім того, збільшені видатки на проведення фінальної частини 7-го Міжнародного дитячого телевізійного фестивалю «Дитятко» на суму 150 тис.грн в рамках комплексної програми «Розвиток місцевого самоврядування в Харківській області на 2012-2016 роки».
Також депутати затвердили перерозподіл асигнувань в межах раніше затвердженого обсягу.У зв’язку з реорганізацією закладів освіти збільшуються видатки:
- по спеціальних школах-інтернатах - на 3967,1 тис. грн.
- по загальноосвітніх спеціалізованих школах-інтернатах з поглибленим вивченням окремих предметів і курсів для поглибленої підготовки дітей в галузі науки і мистецтв, фізичної культури і спорту, інших галузях, ліцеях з посиленою військово-фізичною підготовкою інтернатах - на 3805,5 тис. грн.
Для КЗОЗ «Обласний клінічний онкологічний центр» профінансовано придбання рентгенологічної трубки комп’ютерного томографу на суму 2 млн 700 тис.грн.
По Департаменту цивільного захисту збільшені видатки на оплату послуг (крім комунальних) на суму 38 225 тис.грн. в зв’язку з виробничою необхідністю.
По субвенції з обласного бюджету переможцям обласного конкурсу міні-проектів територіальних громад «Разом - в майбутнє» на виконання комплексної програми «Розвиток місцевого самоврядування в Харківській області на 2012-2016 роки» уточнюється напрямок використання коштів:
- по Барвінківському району зменшуються капітальні видатки на суму 56 тис.грн. та на відповідну суму збільшуються поточні видатки.
Передбачаються видатки Департаменту капітального будівництва в загальній сумі 5 млн 701 тис.грн. на капітальний ремонт школи та котельні в с. Цапівка Золочівського району.
Водночас, зменшені видатки по таких статтях:
- на презентаційні та представницькі заходи (Програму економічного і соціального розвитку Харківської області на 2015 рік) - в сумі 493 тис.грн в зв’язку з економією;
- по обласних музеях - в сумі 3 млн 644 тис.грн - у зв’язку з тим, що музей археології та етнографії при Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна на фінансування з обласного бюджету не передано, а його утримання здійснюється за рахунок власних надходжень університету.