Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

З початку року на Харківщині підписали армійський контракт 316 осіб

З початку року на Харківщині підписали армійський контракт 316 осіб

Цього року значно збільшилася й кількість жінок, які проявляють бажання служити на професійній основі.

Як повідомили в регіональному медіа-центрі Міністерства оборони України, харків’яни охоче підписують контракт з військовим відомством. Зокрема, 316 мешканців регіону, які цього року підписали армійський контракт, вже обіймають рядові чи сержантські посади в різних військових частинах. Ще близько 80 осіб перебувають на стадії вивчення усіх переваг військової служби, проходження медкомісій та психологічних тестів, необхідних для особової справи кандидата.

«План-завдання щодо відбору воїнів-контрактників для нашого регіону у 2015-му визначене, як 487 громадян. Таким чином, ми за 7 місяців вже виконали 65% від річної призовної роботи. Для порівняння, за увесь 2014 рік ми відібрали всього 281 військовослужбовця-контрактника при плані у близько 300 осіб», - зауважив  в.о. військового комісара Харківського обласного військкомату полковник Володимир Козак.

За словами командування Харківського ОВК, цього року значно збільшилася й кількість жінок, які проявляють бажання служити на професійній основі. Так, у 2014 році було призвано лише 20 представниць чарівної статі, а з січня по липень їх налічується вже 35. При цьому, якщо раніше дівчата просилися на посади воїнів-зв’язківців чи медиків, то віднедавна хочуть пройти спеціальну підготовку за такими спеціальностями, як: снайпер, морських піхотинець чи воїн-зенітник. 

«Приблизно 60% від усіх цьогорічних новобранців-контрактників захищатимуть Вітчизну на Харківщині, решта – служитимуть за межами області - у Військово-Морських Силах чи частинах високомобільних десантних військ. Причина такої активності призовників полягає у поліпшенні державою соціальних пільг військовослужбовцям. Так, з цього літа 8-12 тисяч гривень в якості одноразової винагороди отримують ті, хто підписує перший армійський контракт», - пояснив заступник військового комісара Харківського ОВК полковник Юрій Калгушкін.

Традиційно найбільша кількість кандидатів для проходження служби за контрактом у районних військових комісаріатів, розташованих на Харківщині, спостерігається по завершенню сільськогосподарських робіт у жовтні-грудні. Тож Юрій Калгушкін прогнозує, що цього року буде призвано близько 600 мешканців зі східного регіону і, таким чином, план-завдання буде перевиконано.