Розмір шрифта:
Кольори сайту

Налаштування

Повернути стандартні налаштування

Налаштування шрифта:

Виберіть шрифт Arial Times New Roman

Інтервал між буквами (Кернінг): Стандартний Середній Великий

Вибір колірної схеми:

Закрити панель

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Районні лікарні Сахновщинського та Зачепилівського районів отримали нове медичне обладнання

30 липня 2015 | 10:10

29 липня центральним районним лікарням Сахновщинського та Зачепилівського районів передали гуманітарну допомогу від Німеччини та США: нове медичне обладнання та витратні матеріали.

Ортопедичні ліжка (по 2 на кожну лікарню), апарати штучної вентиляції легенів (по одному), хірургічні інструменти, медикаменти, медичні маски, підгузки, пелюшки та інші матеріали лікарні отримали завдяки спільним зусиллям облдержадміністрації, харківських волонтерів та львівського благодійного фонду «Нова країна».

«Це дуже важлива допомога, яка вирішить чимало проблем. Адже через нестачу фінансування ми навіть не могли забезпечити співробітників засобами безпеки, наші лаборанти досліджували мокроту хворих без масок. Тепер у нас є маски і для хірургічних операцій, і для огляду хворих,в тому числі фтизіатром», - розповіла головний лікар Сахновщинської ЦРЛ Ольга Пахуча.

Надзвичайно задоволені лікарі новими хірургічними інструментами. «Ножиці, затискачі – все це не постачалося давно, до того ж низької якості: після 2-3 стерилізацій все псувалося, метал чорнів. Нові інструменті – німецькі, це зовсім інша якість, - наголосив головний лікар Зачепилівської ЦРЛ Вадим Козак. – Нове обладнання  дозволить нам надавати хворим якісну, своєчасну допомогу».

Волонтери, які передавали обладнання лікарням, відзначили, що це стало можливим завдяки активній участі керівництва області.

«Ми вдячні очільнику ХОДА Ігорю Райніну та його заступнику Юлії Світличній, які особисто підключилися до передачі гуманітарної допомоги. Завдяки їх допомозі ми змогли дізнатися, які медичні заклади Харківської області сьогодні найбільше потребують допомоги. Крім того, Юлія Олександрівна допомогла нам якнайшвидше вирішили всі питання з необхідною документацією. З цією роботою ми самостійно не впорались би», - розповіла волонтер та радник Юлії Світличної на громадських засадах Надія Кривицька.

Заступник директора Департаменту економічного розвитку та міжнародних відносин ХОДА Олена Колмик під час передачі медобладнання зазначила, що облдержадміністрація сподівається на подальшу плідну співпрацю з благодійними фондами та буде надавати їм максимальну допомогу.

За словами волонтерів, дуже важливо, що гуманітарна допомога дійшла саме до віддалених районів Харківщини, які потребують її найбільше.

Те, що голова ХОДА приділяє особливу увагу віддаленим районам, відзначили і їх очільники.

«Позиція обласного керівництва щодо віддалених районів змінилася, і Сахновщина сьогодні, як ніколи, відчуває підтримку ХОДА, - підкреслив голова РДА Іван Котула. - У цьому році ми отримали з обласного бюджету рекордне фінансування - 42 млн грн, які направили на розвиток району. Зокрема, виділено 3 млн грн на ремонт доріг, 2 млн грн на ремонт шкіл, майже 5 млн на ремонт та будівництво водопроводу, 3 млн грн на газопровід».

«Увага віддаленим районам -  дуже важлива ініціатива голови ХОДА Ігоря Райніна, - погоджується очільник Зачепилівської РДА Андрій Конопля. – Ці райони потребують підтримки в перехідний час, поки громади ще не отримали достатніх повноважень та фінансових можливостей».

Завдяки такому підходу обласного керівництва, можливо, вдасться вирішити одну з головних проблем сільської медицини  – проблему нестачі кваліфікованих кадрів, сподіваються в районних лікарнях.

Більше фото з Сахновщинської лікарні

Більше фото із Зачепилівської лікарні


Теги: лікарні райнін світлична обладнання сахновщина зачепилівка

Поділиться:Схожі новини