ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Українські міста отримали 400 млн євро на модернізацію інфраструктури

23 липня 2015 | 15:21

Європейський інвестиційний банк надав Україні кредит 400 млн євро на фінансування інфраструктурних проектів українських великих і середніх міст. Відповідну фінансову угоду сьогодні, 23 липня, підписали віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко та віце-президент ЄІБ Ласло Бараньяй.

Як повідомляє урядовий портал, «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» передбачає фінансування проектів щодо захисту та відновлення комунальної інфраструктури. Йдеться, в першу чергу, про модернізацію систем постачання тепла і води: буде замінено обладнання та проведена модернізація мереж, 80% яких, за словами Геннадія Зубка, зараз - у катастрофічному стані.

Позичені кошти також спрямують на енергозбереження: забезпечення енергетичної ефективності громадських будівель, міське освітлення. Угодою передбачені також проекти щодо поводження з твердими відходами.

«Реалізація цієї програми дозволить відновити зношену муніципальну інфраструктуру, знизити собівартість послуг, підвищити комфортність та якість умов життя українців», - зазначив віце-прем’єр-міністр.

Ласло Бараньяй, у свою чергу, зауважив, що проект реалізується у відповідності до зобов'язання Банку ЄС підтримати Україну та її народ. «Сучасна і надійна муніципальна інфраструктура сприятиме підвищенню якості життя людей у містах України. Це допоможе заощадити енергію, забезпечити кращі і більш економічні послуги і допомогти захистити навколишнє середовище», - підкреслив віце-президент ЄІБ.

За словами Геннадія Зубка, отримані кредити – найдешевші та найдовші із залучених Україною. Зокрема, загальний період погашення позики по проектах модернізації постачання тепла складає 22 роки, по проектах модернізації постачання води – 30 років. Відсоткова ставка складатиме до 2%.

Згідно з угодою кінцевими отримувачами коштів є центральні, регіональні чи місцеві органи влади, комунальні та муніципальні підприємства, що забезпечують комунальні послуги в Україні.

Теги: енергоефективність кредит єіб жкг інфраструктура

Версія для друку Поділиться:


Вверх