Деякі чиновники сприймають електронний уряд, як загрозу. Шон Кілті
Цей факт потрібно враховувати та організувати програму перепідготовки держслужбовців, заявив директор представництва компанії «Portis Consulting» в Україні Шон Кілті, виступаючи під час дискусії «Кращі практики електронного уряду». «Насамперед, я хочу подякувати голові облдержадміністрації Ігорю Райніну за проведення цього заходу; керівнику групи розробників Стратегії розвитку Харківської області Олександру Лукашову - за запрошення - та екс-прем'єр міністру Естонії Юхану Партсу за те, що він поділився досвідом розвитку електронного уряду, бо всі розуміють, що Естонія є лідером у цій сфері», - підкреслив директор представництва компанії «Portis Consulting» в Україні Шон Кілті.
Шон Кілті розповів: так як технології в світі змінюються дуже швидко, сьогодні при створенні електронного уряду доцільніше реалізувати прості модульні рішення, які могли б швидко пристосовуватися і змінюватися до вимог часу, ніж впроваджувати складні системи.
«Простими рішеннями легше управляти. До того ж хочу зазначити, що складні рішення дорого коштують і можуть бути використані бюрократами. Електронний уряд є для багатьох чиновників загрозою, тому цей факт потрібно враховувати. Технічний елемент програми впровадження електронного уряду складає всього лише 10% від загального, а 90% - сфера комунікацій. Ми вважаємо, що потрібно не звільняти чиновників, а організувати програму перепідготовки держслужбовців. З самого початку також багато уваги потрібно приділяти кібербезпеці», - зазначив Шон Кілті.
Директор представництва компанії «Portis Consulting» в Україні повідомив: щоб швидко реалізувати програму, вони планують застосувати напрацювання з попередніх проектів. Причому система відповідатиме всім європейським стандартам, так як Україна планує інтегруватися в Європу.
«Компанія «Portis Consulting» якраз нам і приваблива тим, що має дуже великий досвід з впровадження різних елементів електронного уряду в багатьох країнах з економікою, що розвивається, де теж відчувався опір системи. Цей досвід нам сьогодні дуже цінний», - у свою чергу зазначив керівник групи розробників стратегії розвитку Харківської області до 2020 року Олександр Лукашов.
Ще один важливий момент: «Portis Consulting» не тільки бере на себе витрати по впровадженню сервісів, а й залучає на субпідряд локальних розробників.
«Якщо компанія працює в Харкові, то вона привертає харківських розробників. Переговори тривають, і з рядом компаній вже є певні домовленості. При цьому хочу сказати, що облдержадміністрація у виборі субпідрядників участі не бере. Це питання бізнесу. Електронний уряд - це не фантом. Підемо шляхом дуже швидких локальних рішень, а не масштабних проектів. Мешканці Харківської області дуже швидко зможуть побачити ті результати, яких ми досягнемо, а потім наш досвід може бути використаний в інших регіонах України», - зазначив Олександр Лукашов.
Довідка. Урядом України та Адміністрацією Президента за сприяння Посольства Великої Британії в Україні та Міжнародного агентства регіонального розвитку «GloBee» досягнуто домовленості про залучення компанії «Портіс Консалтинг» для стратегування, проектування, розробки та впровадження системи електронного урядування в Україні на платформі «Microsoft SharePoint» в рамках реалізації положень Стратегії сталого розвитку «Україна-2020». Пілотним регіоном у реалізації проекту вибрана Харківська область.
Компанія «Portis Consulting» є однією з провідних компаній світу, що спеціалізується на розробці та впровадженні систем електронного управління «під ключ», бізнес-трансформації та модернізації організацій державного сектора багатьох країн. Зокрема, відповідні проекти компанії реалізовані в Анголі, В'єтнамі, Польщі, США, Філіппінах та інших країнах.