Кількість великої рогатої худоби в області з початку року зросла на 4,2 тис. голів
У молочному тваринництві та свинарстві регіону спостерігаються позитивні тенденції. Про це 3 червня розповів заступник голови Харківської облдержадміністрації Марк Беккер у ході прес-конференції. «На 1 січня 2015 року у нас було 97 тис. голів великої рогатої худоби, на сьогодні - 101,2 тис. Ми збільшили поголів'я більш ніж на 4,2 тис. При цьому було збільшено і поголів'я корів - майже на 200», - уточнив Марк Беккер. За його словами, у першу чергу, в Харківській області поголів'я корів збільшується за рахунок високопродуктивних порід. Є в харківських господарствах і рідкісні породи - наприклад, абердин-ангуська, м'ясна порода. Зараз її харківські господарства представляють на XXVII Міжнародній агропромисловій виставці «Агро-2015», що відкрилася у Києві 3 червня.
«Сподіваємося, що ми отримаємо дуже гарні результати по цій виставці - в плані дипломів і місць. Хороша робота ведеться по свинарству й вівчарству. Йде збільшення продуктивності. У нас є хороші тваринницькі підприємства, які, знову ж таки, представлені на виставці «Агро-2015», - повідомив заступник голови ХОДА.
Єдина сфера, в якій спостерігаються негативні тенденції, - це птахівництво. Це пов'язано, в першу чергу, з ветеринарною санацією, яка проходить на птахофабриках ТОВ ТД «Богодухівська птахофабрика» Дергачівського району та ПАТ «Крос-п /ф «Зоря» Харківського району.
«Будь-яке тваринницьке підприємство повинно проходити ветеринарну санацію. Це відповідає санітарним вимогам. Швидше за все, там є певні питання фінансування. Але власники стверджують, що вони проводять ветеринарну санацію і повинні найближчим часом (не уточнюють коли) знову посадити птаха», - пояснив Марк Беккер.
Що стосується птахофабрики «Курганський бройлер» Балаклійського району, то це підприємство вже здійснило посадку першої партії молодняку птиці для вирощування близько 80 тис. голів. За 1,5 - 2 місяці тут планують довести поголів'я курчат-бройлерів до 1 млн. голів.