ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Профспілки Харківської та Дніпропетровської областей закликають уряд та голів ОДА до ефективного соціального діалогу

20 травня 2015 | 17:34

Профспілки Харківської та Дніпропетровської областей закликають уряд та голів ОДА до ефективного соціального діалогу

Сьогодні, 20 травня, в Палаці праці відбувся профспілковий форум за участю т.в.п. заступника голови облдержадміністрації Вадима Глушка. Фахівці з двох областей обговорили удосконалення соціального діалогу в сучасних умовах. Як відзначили учасники форуму, з моменту здобуття Україною незалежності уряд, роботодавці та профспілки визнали соціальний діалог пріоритетною формую регулювання соціально-трудових відносин. Сьогодні одне з найактуальніших питань - розгляд існуючих недоліків і проблем у сфері впливу соціальних партнерів на недопущення зубожіння населення. До того ж учасники форуму вважають неприпустимим «замороження» державних соціальних стандартів і гарантій - прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати, мінімальних пенсій та стипендій.

«У такий складний час, коли країна охоплена масштабною системною економічною кризою, з метою мінімізації її негативних наслідків сторони соціального діалогу повинні консолідуватися та використовувати весь свій потенціал для швидкого подолання як поточних проблем, так і першопричин економічних негараздів», – в свою чергу зазначив Вадим Глушко.

За його словами, серед заходів, що реалізуються спільно з соціальними партнерами, найбільша увага приділялася спрямованим на зростання добробуту населення. Серед них - заходи щодо підвищення рівня оплати праці на 2015 рік, завдяки яким рівень виплат за січень - березень поточного року виріс на 8,5% і склав 3173 грн. Окрім того, разом із соціальними партнерами підписано угоду про співпрацю з питань усунення «тіньової» зайнятості. В підсумку, в 2014 році вдалося легалізувати 447 «тіньових» робочих місць, а за 4 місяці 2015-го - 119 місць. На особливому контролі перебуває робота з попередження травматизму на виробництві. Спільні зусилля роботодавців і профспілок дають результат - травматизм в 2014 році скоротився на 21,4% в порівнянні з 2013-м і склав 210 випадків.

Профспілки Харківської та Дніпропетровської областей підготували звернення, щоб закликати уряд та голів облдержадміністрацій до ефективного соціального діалогу. Пошук взаємного компромісу, а не протистояння – ось шлях посилення економічних позицій держави, впевнені фахівці.

«Звернення, які підготовлені до прем'єр-міністра України і голів адміністрацій, націлені на те, щоб на національному рівні було здійснено діалог, який необхідний для вирішення проблем, які сьогодні є в масштабах всієї України», - підкреслив голова Об'єднання профспілок Харківської області Сергій Тесленко.

Фото

Теги: форум профспілки глушко тесленко соціальний діалог

Версія для друку Поділиться:


Вверх