ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Отримати компенсації для впровадження енергоефективних заходів можуть як фізичні, так і юридичні особи

12 травня 2015 | 10:15

Оприлюднено постанову Кабінету Міністрів України від 08.04.2015 року № 231 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 березня 2010 р. № 243 і від 17 жовтня 2011 р. № 1056», спрямовану на стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів. «З прийняттям цього документу в Україні на національному рівні запроваджується механізм стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредиту на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів. На отримання компенсації можуть розраховувати як фізичні особи – мешканці приватних будинків та квартир у багатоквартирних будинках, так і юридичні особи - об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та житлово-будівельні кооперативи (ЖБК)», – пояснив заступник голови обласної державної адміністрації Євгеній Шахненко.

За його словами, у програмі братимуть участь такі банки: АТ «Ощадбанк»,
ПАТ АБ «Укргазбанк» та АТ «Укрексімбанк».

Відшкодування позичальникам частини суми кредиту буде проводитися одноразово в таких розмірах:
- ОСББ та ЖБК - 40% суми кредиту на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів, але не більш як 10 тис.грн. з розрахунку на одну квартиру багатоквартирного будинку за одним кредитним договором;
- мешканцям приватних будинків та квартир у багатоквартирних будинках - 30% суми кредиту на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів, але не більш як 10 тис.грн. за одним кредитним договором.

Разом з цим, уряд продовжує компенсувати населенню частину витрат на придбання котлів з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу) у розмірі 20% суми кредиту на здійснення таких заходів, але не більш як 5 тис.грн. за одним кредитним договором.

Більше детальної інформації - в постанові КМУ від 08.04.2015 року № 231.

Теги: енергоефективність компенсація жбк обладнання осбб

Версія для друку Поділиться:


Вверх