Закупівельні ціни на молоко для фермерських господарств залишаються стабільними
За словами заступника голови ХОДА Марка Беккера, облдержадміністрація постійно проводить моніторинг цінової ситуації на ринку молока. І як розповів під час обласної селекторної наради директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Борис Данилів, на сьогодні ціна є відносно стабільною. По області в цілому мінімальна закупівельна ціна на молоко, закуплене у сільськогосподарських підприємств, складає 3,50 грн./кг, максимальна – 5,80 грн./кг. «Ми розуміємо, що основними факторами, які впливають на рівень закупівельної ціни на молоко, є його якість та обсяги. Усі сільськогосподарські підприємства, які реалізують молоко вищого ґатунку, одержують за нього більше, ніж 5 грн./кг. Слід зазначити, що в області є випадки поодинокого зниження закупівельної ціни на молоко, але це стосується лише тих товаровиробників, які мають невеликі обсяги його реалізації та не забезпечують достатню якість», - зазначив Борис Данилів.
Також директор департаменту додав, що у порівнянні з минулим роком мінімальна ціна на молоко збільшилася на 3,9%, максимальна – на 18,4%.
Голова правління Харківської обласної організації роботодавців у сфері агропромислового розвитку Іван Глянь підкреслює, що не можна допускати зниження закупівельних цін на молоко, як пропонують деякі переробні підприємства. «За перший квартал цього року собівартість молока піднялася на 70-80%, а це значить, що вона становить близько 5 грн. В господарствах, де процес автоматизовано, якість молока відмінна, до того ж вони ведуть однотипну годівлю корів – тобто весною, з появою зеленою трави, надої молока не збільшуються, а, значить, і ціна меншою бути не може», - висловився Іван Глянь.
У свою чергу, Марк Беккер запевнив його, що з цього приводу вже ведуть роботу з підприємствами-переробниками молока. Ситуацію з цінами тримають на контролі.
Що стосується закупівельної ціни на молоко, закуплене від населення, то, за словами Бориса Даниліва, мінімальна її межа дорівнює 2,50 грн./кг, максимальна – 4,30 грн./кг. У порівнянні з минулим роком мінімальна ціна на молоко, закуплене в цьому секторі господарювання, збільшилася на 4,2%, максимальна – на 22,9%. «Суттєво нижчою, ніж у порівнянні з сільськогосподарськими підприємствами, ціна на молоко від населення є через його якість. Переробні підприємства приймають молоко від цього сектору переважно ІІ ґатунку», - розповів директор департаменту.
«Враховуючи зазначене, знову повертаємося до показників якості молока. Якщо ми хочемо мати високий економічний ефект від виробничої діяльності у цьому напрямку – необхідно переорієнтувати виробництво на рейки якості та одержувати за молоко відповідну закупівельну ціну», - додав Борис Данилів.