Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Фінансування державних житлових програм необхідно відновити. Євгеній Шахненко

Фінансування державних житлових програм необхідно відновити. Євгеній Шахненко

У 2015 році в Харківській області планується ввести в експлуатацію 290 тис.кв.м житла, що на 5% більше показників 2014 року. Але ця цифра могла бути і більше, вважає заступник голови Харківської облдержадміністрації Євгеній Шахненко. «Одним з факторів, який сприяє збільшенню інвестицій в економіку області та обсягів будівництва житла, є державні житлові програми. Вони не тільки економічно ефективні та інвестиційно привабливі для регіону, але також користуються попитом серед громадян та забудовників. Враховуючи велику соціальну значимість цього питання, а також з метою стимулювання економічної та інвестиційної активності населення, необхідне відновлення на державному рівні фінансування цих програм, як важливої рушійної сили житлового будівництва», - зазначив Євгеній Шахненко.

За його словами, обласною державною адміністрацією у тісній співпраці з Асоціацією «Регіональне будівництво» зараз ведеться робота з ініціювання внесення змін до законодавства. На рівні міністерства та Кабінету Міністрів України піднімаються проблемні питання, вирішення яких дозволить підвищити ефективність роботи будівельної галузі та рівень інвестицій в економіку області.

«Серед позитивних результатів цієї роботи - зменшення дозвільних процедур у містобудівній та будівельній галузі, реалізація заходів щодо децентралізації влади, реформування Державної архітектурно-будівельної інспекції та інші», - сказав заступник голови ХОДА.

Довідка. Станом на 14 квітня на території області введено в експлуатацію 59,3 тис.кв.м житла, в тому числі:
- 166 індивідуальних житлових будинків загальною площею 28,3 тис. кв.м;
- 3 багатоквартирних житлових будинки загальною площею 26,8 тис.кв.м;
- 15 об'єктів реконструйовано під житло загальною площею 4,2 тис.кв.м

У 2015 році забудовники планують ввести в експлуатацію 34 багатоквартирних житлових будинки на 3083 квартири загальною площею 191 тис. кв.м.