ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На Харківщині складуть паспорти потреб демобілізованих та їх сімей

25 березня 2015 | 17:04

Про це перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації Тетяна Бабенко повідомила на прес-конференції 25 березня. У Харківській області вже створена єдина програма соціальної підтримки демобілізованих військовослужбовців. Після їх повернення додому, бійців відвідають соцпрацівники. Фахівці проведуть опитування і складуть паспорти потреб сім'ї. «Запитуємо: які є побутові потреби, які послуги соціального характеру хотіли б отримувати? Наприклад, допомогу в оформленні пільг або державної допомоги, житлової субсидії, оформленні путівки на санітарно-курортне лікування, реабілітації. Після бесіди виведемо комплексний паспорт потреб сім'ї», - підкреслила Тетяна Бабенко.  

Заступник директора Департаменту соціального захисту населення ХОДА також зазначила, що за Законом про статус ветеранів війни, який діє в Україні з 1993 року, всі військовослужбовці, які брали участь в АТО, мають право на пільги, яких більше 20. До них відноситься безоплатне одержання ліків і зубопротезування, знижка на оплату послуг ЖКГ, безкоштовний або пільговий проїзд, отримання твердого палива, установка стаціонарного телефону і т.д.

Крім того, демобілізованим у військкоматах повинні вручати пам'ятки з контактами соцслужб і медиків, до яких можна звертатися з усіма виникаючими питаннями. Також на базі Харківського обласного центру сім'ї та молоді створено інформаційно-консультаційний центр, де працюватимуть психологи, та надаватися соціальна допомога та підтримка, як демобілізованим, так і членам їх сімей.Скачати відео

Фото

Теги: демобілізовані соцпрацівники mobiliz бабенко

Версія для друку Поділиться:


Вверх