ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Департамент цивільного захисту ХОДА нагадує про дотримання правил пожежної безпеки під час новорічних свят

25 грудня 2014 | 14:37

Департамент цивільного захисту Харківської облдержадміністрації ще раз нагадує про необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки, встановлюючи новорічну ялинку і організовуючи святкування в дитячих закладах. Найменша необережність при включенні електрогірлянди або розпалюванні бенгальських вогнів у приміщенні, де встановлена ялинка, може призвести до пожежі. Крім того, використовувати джерела відкритого вогню в приміщеннях, де встановлена Новорічна ялинка й проводяться святкові заходи – заборонено. Не дозволяється також включати до програми виступів номери з використанням петард, фейерверків, різноманітних вогневих ефектів. 

В Департаменті закликають не встановлювати ялинки в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації людей. І рекомендують використовувати тільки гірлянди з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 В., потужність лампочок не повинна перевищувати 25 Вт. Електропроводка до лампочок ялинкової ілюмінації повинна бути виконана гнучкими проводами з мідними жилами. Під′єднувати  гірлянди до мережі належить тільки за допомогою штепсельного з′еднання.

До цього слід додати, що нерідко ялинки прикрашають легкозаймистими іграшками, зробленими з паперу, вати, целулоїду, тощо, а це значно ускладнює пожежонебезпечну ситуацію.

Департамент цивільного захисту нагадує батькам, вихователям, вчителям, що під час проведення Новорічних ранків слід бути особливо відповідальними, уважними і організованими, не застосовувати для ілюмінації ялинки свічки, бенгальські вогні, не одягати дітей у костюми з легкозаймистих матеріалів. А при виникненні пожежі негайно викликати пожежну охорону за телефоном 101. 

Теги: новий рік департамент цивільного захисту правила пожежної безпеки

Версія для друку Поділиться:


Вверх