Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Ігор Балута дав доручення правоохоронним органам перевірити роботу комунальних підприємств Харкова

Ігор Балута дав доручення правоохоронним органам перевірити роботу комунальних підприємств Харкова

6 листопада в малому залі Харківської облдержадміністрації пройшла нарада під керівництвом голови ХОДА Ігоря Балути з питання: «Забезпечення жителів Харкова та окремих населених пунктів області водою і стан розрахунків КП «Харківводоканал» з АК «Харківобленерго». В ході наради Ігор Балута дав доручення правоохоронним органам, а також представникам КРУ і прокуратури перевірити роботу комунальних підприємств міста Харкова. Як повідомив голова правління АК "Харківобленерго" Сергій Кирик, сума боргу КП «Харківводоканал» перед АК «Харківобленерго» склала вже 402,1 млн.грн. «Ми говорили, що готові не відключати електроенергію на об'єктах КП "Харківводоканал" і розглянути питання реструктуризації боргу за умови 100% розрахунків за поточне споживання електроенергії. Однак на сьогоднішній день домовленості з боку комунального підприємства не дотримуються», - зазначив Сергій Кирик.

За його словами, тариф для населення на послуги водопостачання та водовідведення з 1 серпня було підвищено в 2,2 рази. "Це мало надати комунальному підприємству можливість платити за електроенергію. Проте за серпень-жовтень борг водоканалу збільшився на 61,4 млн.грн.», - додав голова правління АК «Харківобленерго».
 
Також Сергій Кирик розповів, що кожен день «Харківводоканал» повинен оплачувати за спожиту енергію мінімум 1,5 млн.грн. для нормальної і стабільної роботи компанії.
 
За словами першого заступника харківського міського голови Андрія Парамонова, щодня КП «Харківводоканал» перераховує АК «Харківобленерго» 600-700 тис. грн. в день.
 
Сергій Кирик також зазначив, що завтра намічено чергове відключення електроенергії. «Я не хотів би, щоб воно відбувалося, оскільки відсутність води негативно впливає на життя міста. Але компанія не може існувати, експлуатуючи 400 тис. км електромереж, 28 тис. підстанцій, маючи 8 тис. працівників. У нас цілодобово працюють 628 оперативних бригад, які усувають пошкодження в мережах, їм потрібні запчастини і всіляке обладнання. Ми хочемо забезпечити якісне і надійне енергопостачання. Ми виживали весь цей час за рахунок кредитів і передоплати населення, яка зараз становить майже 400 млн. грн.», - підкреслив голова правління АК «Харківобленерго».
 
Як повідомив директор Департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Роман Грива, рівень розрахунків споживачів перед КП «Харківводоканал» за надані у 2014 році послуги станом на 4.11.2014 р. склав 96,3%. З коштів, отриманих від споживачів в 2014 році в сумі 524,4 млн.грн., КП «Харківводоканал» направив на розрахунки за електроенергію 57,2 млн.грн. або 10,9%.
 
«В даний час КП «Харківводоканал» не виконує досягнуті домовленості: за період з 30 жовтня по 5 листопада при необхідній оплаті в розмірі 10,5 млн.грн., підприємство оплатило 4,1 млн.грн. Єдиним виходом зі сформованої ситуації може бути виконання «Харківводоканалом» домовленостей по щоденній оплаті за спожиту енергію і погашення існуючої заборгованості згідно запропонованих варіантів реструктуризації боргу», - зазначив Роман Грива.
 
КП «Харківводоканал» і керівництво міста до завтра зобов'язалося надати схему і графік погашення заборгованості перед «Харківобленерго».
 
Довідка. Акціонерна компанія "Харківобленерго" 30 жовтня відключила енергопостачання 11 насосних станцій, які забезпечують водопостачання семи районів Харкова. Причина відключення насосних станцій - борг КП "Харківводоканал" за електрику в розмірі понад 400 млн.грн, при цьому 19 млн.грн. підприємство повинно обленерго тільки за жовтень.
 
Напередодні ввечері, 29 жовтня, Харківська обладміністрація провела нараду під керівництвом губернатора області Ігоря Балути, на якій розглядалося питання заборгованості КП "Харківводоканал" перед АК "Харківобленерго". На нараді була досягнута домовленість про те, що "Харківводоканал" розраховується за спожиту електроенергію за фактом відповідно до договору, і після цього буде розглядатися питання про реструктуризацію заборгованості в 400 млн.грн. перед "Харківобленерго".

Однак платежі так і не почали надходити. Тому головою правління АК «Харківобленерго» Сергієм Кириком було прийнято рішенням 30 жовтня відключити насосні станції від електроенергії відповідно до умов договору та чинного законодавства. 31 жовтня на об'єкти "Харківводоканалу" тимчасово повернули електрику. Вода в будинках харків'ян з'явилася.
 
6 листопада після чергового попередження АК «Харківобленерго» знову відключила енергопостачання насосних станцій, що забезпечують водопостачання частини Московського, Фрунзенського, Київського, Орджонікідзевського, Комінтернівського, Ленінського, Жовтневого районів Харкова, а також сел. Пісочин, сел. Солоницівка і сел. Подвірки.
 
Надвечір 6 листопада завдяки втручанню голови Харківської облдержадміністрації насосні станції тимчасово підключили до енергопостачання.