Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Українські військові, поранені під час АТО, будуть зебезпечені найсучаснішими протезами безкоштовно та у позачерговому порядку

Українські військові, поранені під час АТО, будуть зебезпечені найсучаснішими протезами безкоштовно та у позачерговому порядку

Сьогодні, 15 жовтня, Міністр соціальної політики Людмила Денисова під час свого робочого візиту до Харкова ознайомилася з роботою Українського науково-дослідного інституту протезування, протезобудування та відновлення працездатності, де знаходяться на реабілітації військові, поранені в АТО,  і 30 мешканців Донецької та Луганської областей. «Сьогодні Кабінетом Міністрів прийнято всі постанови, необхідні для того, щоб абсолютно безкоштовно, без статусу «інвалід», у позачерговому порядку наші хлопці отримали протезування або ортезування новітніми можливостями. І якщо на наступному етапі такий пацієнт захоче більш високе функціональне протезування, то держава також забезпечить йому безкоштовне протезування за кордоном в будь-якій клініці, яка буде йому показана», - сказала Людмила Денисова.

Міністр оглянула матеріально-технічну базу закладу, ознайомилася з роботою найсучаснішої лабораторії з відновлювання фукцій опорно-рухового апарату, поспілкувалася з Олегом Березовським, якого було поранено під час бойових дій у зоні АТО.

За її словами, на сьогоднішній день серед бійців, які брали участь в АТО, 1500 постраждалих. З них 15 осіб вже готуються до протезування.

«Дуже важливо показати, що українські підприємства здатні протезувати наших хлопців, які, на жаль, стали інвалідами в ході військових дій на сході країни. Ми знаходимося в прекрасному інституті, який розробляє і дає можливість протезування новітніми технологіями. Тут людина отримує комплекс послуг. Від розробки протеза, до його установки і реабілітації. Тут його навчать користуватися протезом, як тим органом, який він втратив», - сказала Міністр соціальної політики.