ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Арсеній Яценюк розповів яку допомогу держава надає тимчасовим переселенцям

15 жовтня 2014 | 16:41

Арсеній Яценюк розповів яку допомогу держава надає тимчасовим переселенцям

Як заявив 15 жовтня на брифінгу в ході робочого візиту в Харківську область прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, уряд прийняв щодо переселенців дві важливі постанови. «Перша Постанова стосується реєстрації тимчасово переміщених осіб. Згідно з цим рішенням громадяни, які покинули зону АТО і оселилися в іншому регіоні, можуть отримати тимчасову реєстрацію в місцевих управліннях соціальної політики та міграційної службі. Як тільки переселенець отримує таку реєстрацію, він відразу ж отримує і право на соціальні пільги та компенсації, які були передбачені на місці його постійного проживання (пенсії, допомога по догляду за дитиною, виплати по інвалідності тощо)», - зазначив Арсеній Яценюк.

Крім того, за словами прем'єр-міністра, уряд прийняв Постанову про щомісячні виплати в розмірі не більше 2400 гривень на тимчасово переміщену сім'ю (884 грн. - для непрацездатної особи, 442 грн. - для працездатного). «Такі виплати будуть здійснюються тільки в тому випадку, коли людина звернеться в центр зайнятості і почне шукати роботу. Держава допомагатиме лише тоді, коли людина сама хоче собі допомогти », - підкреслив Арсеній Яценюк.

Він також додав, що зараз вже закриваються заборгованості по переселенцям, які утворилися протягом 6 місяців.

«На даному етапі ми врегулювали все на підставі урядових рішень. Доцільності в ухваленні додаткових нормативних актів, в тому числі, що стосуються статусу тимчасових переселенців, я не бачу», - підкреслив прем'єр-міністр.

Арсеній Яценюк також розповів, що Міністру соціальної політики Людмилі Денисовій, яка сьогодні з робочим візитом перебуває в Харкові, були дані доручення вивчити питання забезпечення безкоштовними протезами учасників АТО, а також ситуацію з тимчасовими переселенцями, проживаючими зараз в Харківській області.

Фото

Теги: переселенці уряд допомога яценюк

Версія для друку Поділиться:


Вверх