ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

До 1 жовтня на Харківщині будуть виконані всі заходи з підготовки до зими

24 вересня 2014 | 15:43

Про це 24 вересня в прес-центрі Харківської облдержадміністрації повідомив заступник голови - керівник апарату ХОДА Василь Хома. За його словами, на сьогоднішній день план підготовки інфраструктури області до зими виконано на 95%. Для виконання всіх заходів було освоєно 145, 4 млн. грн. (всього заплановано – 154,5 млн. грн.) Крім того, як зазначив віце-губернатор, Харківській області вже виділено додаткові кошти в розмірі 31 млн. 750 тис. грн. на впровадження енергозберігаючих технологій: утеплення теплотрас, заміна газових котлів на пелетні та вугільні, проведення інших заходів. Ці кошти будуть розподілені по запланованим об'єктам на сесії обласної ради.

Василь Хома також нагадав, що в порівнянні з минулим роком ліміти споживання газу зменшено на 30%. «Але зі збільшенням кількості вимушених переселенців з Донецької та Луганської областей, ми маємо збільшене навантаження на інфраструктуру області. Тільки за серпень споживання газу населенням перевищило ліміти на 740 тисяч куб. м. Тому в Харківській області ми плануємо знизити споживання газу на 38,7%», - сказав заступник голови ХОДА.

Довідка. Для економії газу в області готують ряд технічних та організаційних заходів. Будуть замінені 18 газових котелень з метою підвищення їх ККД, 55 котелень переведуть на альтернативне паливо. Також будуть замінені газові котли там, де є така необхідність. Заміна та реконструкція теплових мереж, впровадження оптимізованих температурних графіків, перехід населення на індивідуальне опалення - ці заходи дадуть можливість скоротити споживання газу в області на 4,9%.

Перехід Харківської ТЕЦ-5 на споживання енергоносія за схемою 50% газу - 50% мазуту (зараз ТЕЦ працює тільки на газу) дасть 11% економії газу.

Серед організаційних заходів розглядається питання про введення обмежень на користування гарячою водою в опалювальний сезон, що дозволить заощадити більше 16% газу, а також можливість скорочення опалювального сезону. Ще серйозну економію дасть зниження температурного режиму в житлових будинках.

Фото

Теги: підготовка до зими хома

Версія для друку Поділиться:


Вверх