Харківський регіон продовжує надавати комплексну допомогу переселенцям. Навантаження колосальне, але ми справляємося. Юрій Георгієвський
Заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Юрій Георгієвський взяв участь у робочій зустрічі зі Спеціальним Доповідачем ООН з прав внутрішніх переселенців паном Чалока Бейані. «Протягом останніх двох місяців Харків є транзитним регіоном. Перспектива розселення на території області вичерпана. Це вимушений захід для більш якісного вирішення питань переселенців в інших областях України. На сьогодні питання розселення громадян із зони АТО в приміщення, пристосовані для осінньо-зимового періоду - задача номер один. Зазначу, що всі сфери життєзабезпечення регіону несуть колосальне навантаження, продовжуючи виконувати свої функції», - підкреслив Юрій Георгієвський.
Заступник голови ОДА поінформував, що станом на 18 вересня в базу внесено 80 тис. 172 людини з Луганської та Донецької областей та 841 людина з АР Крим та Севастополя. Забезпечені тимчасовим житлом по лінії штабу - 18 тис. 612 людини.
Органами Пенсійного Фонду надана допомога в отриманні (перекладі) пенсій 23 тис. 389 жителям Луганської та Донецької областей, 95 жителям Криму. За пошуком роботи в структурні підрозділи центру зайнятості звернулося 1 тис. 97 громадян, допомогу з безробіття отримують 654 чол., 227 людини - працевлаштовані.
Зі східних регіонів в дошкільні установи влаштовано 1 тис. 171 дитина, в установи середньої освіти - 7 тис. 123 школяра, ПТУ - 203, ВНЗ -17. З Криму в дошкільні установи влаштовані 4 дитини, в школи - 10.
Медична допомога надана 30 тис. 301 переселенцю зі східних областей (в т.ч. 11 тис. 358 дітей, 947 вагітних жінок) і 108 переселенцям з АР Крим (в т.ч. 35 дітей, 11 вагітних жінок). Загальна сума витрат на утримання хронічних хворих становить 8,8 млн.грн. Як підкреслив Юрій Георгієвський, навіть якщо кількість переселенців в Харківській області не збільшиться, ця сума до кінця року виросте до 20 млн.грн.
За словами віце-губернатора, в липні-серпні з Луганської та Донецької областей в інтернатні установи області (Харківський, Хорошевський, Зміївський пансіонати, Червонооскільський, Малижинський інтернати) прийняті 117 громадян похилого віку та інвалідів. На сьогоднішній день потреба в додатковому фінансовому ресурсі в цій сфері становить 1,4 млн.грн.
В ході зустрічі Юрій Георгієвський також зазначив значимий внесок представників громадських організацій, волонтерів та ініціативних громадян, які допомагають Штабу оперативно реагувати на виникаючі проблеми.