Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Харкові відзначили 25-річчя створення громадсько-політичної організації «Народний Рух України за перебудову»

У Харкові відзначили 25-річчя створення громадсько-політичної організації «Народний Рух України за перебудову»

9 вересня в малій залі ХНАТОБ ім. М. Лисенка відбулися урочистості з нагоди 25-річниці створення громадсько-політичної організації «Народний Рух України за перебудову». У заході взяли участь представники громадськості, обласної влади, політичних партій, духовенства. У привітальній промові тимчасово виконуючий повноваження заступника голови обласної державної адміністрації Іван Варченко зазначив, що сьогодні доля дала Україні третій шанс для того, щоб стати дійсно єдиною сильною державою.

«Перший шанс був, коли ми здобули незалежність у 1991 році, другий - у 2004-му, коли ми зрозуміли, що погану владу можна змінювати в Україні. Історія нашого руху дає нам дуже багато уроків. Мені дуже хотілося б, щоб ви, наші старші друзі, у недалекому майбутньому жили у сильній незалежній країні. Ми вас запевняємо, що ту Україну, яку ви здобували, ту Україну, яку ми зараз тримаємо у своїх руках, ми обов’язково збережемо. Нашими спільними зусиллями ви будете жити в успішній, конкурентоздатній країні. Слава Україні!», - сказав Іван Варченко.

На виконання Постанови Верховної Ради України від 01.07.2014 № 1548-VII «Про відзначення 25-ї річниці створення громадсько-політичної організації «Народний Рух України за перебудову» та відповідного обласного плану заходів, протягом вересня 2014 року передбачено проведення низки заходів в населених пунктах області.

Зокрема, планується провести зустрічі керівництва місцевих державних адміністрацій та місцевих рад із засновниками та активістами Харківської організації «Народний Рух України за перебудову», з відзначенням найбільш активних учасників національно-визвольного руху 1989-1992 років. Також заплановані круглі столи, виставки тематичної літератури та періодичної преси, присвячені цій даті.

Довідка. Народний Рух України виник як широкий фронт, який об’єднував різні за поглядами ідеологічні сили: від комуністів-реформаторів до правих радикалів. Всіх їх об’єднала ідея зламу тоталітарної системи.

Харківська крайова організація «Народного Руху України за перебудову» була заснована 2 вересня 1989 року в м. Харкові. В часи існування СРСР вона стала першою на Харківщині легальною, альтернативною до КПРС громадсько-політичною організацією. Першими співголовами організації стали: Алтунян Генріх Ованесович, Бойко Віктор Степанович, Кондратенко Анатолій Миколайович та Щербина Володимир Олександрович.