ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

На Харківщині відремонтують котельні, але введуть обмеження на користування гарячою водою і зменшать температуру в будинках

13 серпня 2014 | 14:01

На Харківщині відремонтують котельні, але введуть обмеження на користування гарячою водою і зменшать температуру в будинках

У Харківській області, як і в інших областях, введені ліміти споживання газу під час опалювального сезону 2014-2015 рр. Тому цей опалювальний сезон буде істотно відрізнятися від попередніх тим, що Кабмін скоротив ліміти на 30%. Як повідомив 13 серпня в ході прес-конференції в прес-центрі ХОДА заступник голови Харківської облдержадміністрації Василь Хома, сьогодні керівництво області готує низку технічних і організаційних заходів для економії газу. За його словами, в області будуть модернізовані та відремонтовані газові котельні з метою підвищення їх ККД. «У нас є котельні виробництва 1950-1960-х років, які застаріли. Їх ККД становить 60 відсотків в кращому випадку. Тому ми плануємо замінити 18 газових котелень, щоб підвищити їх ККД до 90 відсотків і більше», - зазначив Василь Хома. Крім того, 55 котелень будуть переведені на альтернативне паливо.

Також, за словами Хоми, будуть замінені газові котли в тих котельнях, де є така необхідність. Ці заходи дадуть можливість скоротити ліміти споживання газу в області на 4,9%.

Крім цього віце-губернатор підкреслив, перевівши Харківську ТЕЦ-5 на споживання енергоносія за схемою 50% газу - 50% мазуту (зараз ТЕЦ працює тільки на газу), дасть 11% економії газу.

Серед організаційних заходів розглядається питання про введення обмежень на користування гарячою водою в опалювальний сезон, що дозволить заощадити більше 16% газу. Мова про школи і лікарні не йдеться. «У всіх областях та обласних центрах вже практично відключено гаряче водопостачання. Тільки в Харківській області не відключено. Але якщо виникне необхідність відключити гарячу воду напередодні опалювального сезону, ми будемо змушені піти і на це, щоб забезпечити економію газу», - підкреслив віце-губернатор.

Ще серйозну економію, за словами Хоми, дасть зниження температурного режиму в житлових будинках. «Ви знаєте, що санітарна норма в житлових приміщення - плюс 18 град., в кутових кімнатах - плюс 21. Ми розглядаємо варіант зменшити ці показники на 2 і 3 град. відповідно. Але температурний режим в лікарнях, де є діти, тяжкохворі, залишимо на рівні 24 град., в решті медустановах - 21 град.», - пояснив Василь Хома.

Крім того, заступник губернатора зазначив, що можливість скорочення опалювального сезону дала б також велику економію у споживанні газу. «Але тут необхідні законодавчі зміни. Якщо була б можливість скоротити опалювальний сезон на 30 днів, і починати його з 1 листопада, а закінчувати 31 березня, то така б міра дала істотну можливість заощадити газ», - підкреслив віце-губернатор.

«Загалом ліміти споживання газу введені виходячи з реальної ситуації, при цьому, враховуючи мінімальний відсоток перестраховки. Думаю, ситуація не погіршиться, і ліміти газу не умешат ще більше», - додав Василь Хома.

Теги: ліміти хома газ

Версія для друку Поділиться:


Вверх