Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Заява Пітера-Япа Алберсберга, Голови пошукової місії Королівства Нідерландів з розслідування причин катастрофи Boeing 777 «Малайзійських авіаліній»

Заява Пітера-Япа Алберсберга, Голови пошукової місії Королівства Нідерландів з розслідування причин катастрофи Boeing 777 «Малайзійських авіаліній»

Наша місія з пошуку жертв катастрофи рейсу MH17 Малайзійських авіаліній в Україні активно триває вже понад тиждень. Це цивільна, гуманітарна місія, що складається з судово-медичних експертів та неозброєних офіцерів поліції. Ми дуже вдячні, що зараз експерти отримали можливість працювати. Вони працюють, щоб переконатися, що родичі загиблих якомога швидше, наскільки це можливо, отримають останки тіл своїх близьких та їхні особисті речі. Репатріація є дуже важливою процедурою для родин загиблих, яким потрібно, щоб їхні близькі повернулися до них. Вже шостий день поспіль більш ніж 100 експертів працюють на місці катастрофи разом з Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). Експерти використовують службових собак, які допомагають у пошуках. Попри те, що на місці працює багато людей, щоб зібрати тіла та останки загиблих та їхні особисті речі, потрібен певний час. Місія ще досі не завершена.  

Наша місія не змогла б досягти успіху, у своєму важливому завданні, без підтримки української регіональної та місцевої влади. Ми дуже вдячні їм за допомогу. Ми розуміємо, що це все ускладнило. Ми висловлюємо особливу подяку губернатору Харківської області Ігорю Балуті та меру Соледара (Донецька область) Юрію Товстокоренку.

Ми також дякуємо жителям Соледара та Харкова, які були надзвичайно гостинними. У Соледарі місцеві жителі на волонтерських засадах завжди допомагали нам з розміщенням та приготуванням їжі. Вони зробили нашу складну роботу в полі трохи легшою, і ми вдячні їм за допомогу.

За останні кілька днів експерти місії визначили, які частини місця катастрофи ще не були оглянуті. Це частково може пояснити, чому наша команда не знайшла людських останків за останні три дні. Це свідчить про те, що місцеві жителі та рятувальні служби провели пошук і огляд тіл, вилучили їх особисті речі.

Наскільки про це можуть судити експерти, це було проведено обережно і з дотриманням етичних норм. Ми дуже вдячні їм за допомогу та шанобливе ставлення. Допомога місцевих жителів та рятувальних служб сприяла швидшому поверненню тіл жертв до Нідерландів.

Сьогодні ми знову звернулися за допомогою до місцевих жителів. Разом ми розповсюджували листівки із закликами до людей повернути усі зібрані особисті речі загиблих на дитячий майданчик у селі Розсипне (Шахтарський район, Донецька область). Таким чином ми збираємо речі загиблих і передаємо їхнім сім’ям. Ми високо цінуємо будь яку допомогу від місцевого населення.

Ми усвідомлюємо, що авіакатастрофа MH17 також стала важкою травмою для людей, що живуть в зоні падіння літака. Це був складний досвід для людей, що бачили як уламки літака падали на їхні села та на їхні подвір’я. Їхні діти не могли гратися на подвір’ї, а врожай не міг бути зібраний доти, поки на місцевості залишалися останки тіл загиблих. Життєвоважливим для місцевого населення і для нас є те, щоб останки тіл та їхні особисті речі якомога скоріше були відправлені родинам і близьким загиблих.

Трагічна катастрофа MH17 встановила нерозривний зв'язок між нашими країнами, який ще довго триватиме після закінчення місії. Ми були зворушені гостинністю, готовністю допомогти та емоційною підтримкою жителів Києва, Харкова, Соледара та Розсипного.

Теги