ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Найближчим часом на БТР-80, які залучаються силами АТО, встановлять додатковий захист

27 червня 2014 | 11:47

Державне підприємство «Харківський механічний завод» за домовленістю з Оборонним відомством встановить на 30-х бронетранспортерах БТР-80, які використовують воїни-десантники на Донбасі, додаткові захисні решітчасті екрани. Питанням щодо виготовлення та встановлення даного обладнання по периметру бойових машин займається представник штабу антитерористичної операції полковник Валентин Федичєв.

"Як показав бойовий досвід, дана проста конструкція уберігає екіпаж бойових машин від дії кумулятивних пострілів, випущених з гранатометів типу РПГ-7, РПГ-22 чи РПГ-26. Потрапивши в цю решітку, граната застрягає і розривається на відстані півметра від броні. До речі, із фінансуванням даного проекту нам допомогли Харківська обласна державна адміністрація та благодійні організації регіону. Тож, бюджетні кошти для цієї доброї справи не знадобилися", - пояснив він.

За словами директора ДП «Харківський механічний завод» Людмили Яценко, з проектуванням захисних екранів допомогли колеги з ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування ім. О.Морозова». Основну ж роботу, нову для підприємства, опанували власними силами і в короткий термін.

"На перший пробний зразок, встановлений на БТР-80, пішло трохи більше доби. Врахували недоліки і за погодженням із військовими приступили до серійного виготовлення. Вже цього тижня ми відправимо до зони АТО не менше п’яти решітчастих екранів, решту ж – направимо на Донбас протягом наступних двох тижнів", - розповіла Людмила Яценко.

В планах керівництва АТО, вже інші проекти співпраці з харківськими профільними підприємствами в питаннях модернізації різних зразків бронетехніки.

Фото

Теги: ато

Версія для друку Поділиться:


Вверх