ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Парад з нагоди Дня Перемоги 9 Травня скасовано

06 травня 2014 | 21:22

Харківська обласна державна адміністрація прийняла рішення про скасування військового параду в День Перемоги, 9 Травня. Про це заявив журналістам на прес-конференції голова облдержадміністрації Ігор Балута. За словами Ігоря Балути, рішення було прийнято на підставі інформації, що надійшла від силових органів. «Ми розраховували, що зможемо купірувати ситуацію, але у нас є дані, що плануються не просто провокації від громадян, які чимось не задоволені, а провокації, пов'язані з масовими жертвами. Ми обговорили ці питання в штабі і з представниками ветеранських організацій. Офіційне звернення до громадян з цього приводу буде розміщено на сайті обладміністрації», - сказав Балута.

Ветеранські організації області з розумінням поставилися до такого рішення. Більш того, за словами голови Харківської обласної організації ветеранів України Анатолія Хіневича, ветерани самі просили розглянути питання, пов'язане з обмеженням масових заходів. «Сьогоднішні умови наклали певні обмеження, про які сказав Ігор Миронович. Вони несуть певну небезпеку з точки зору застосування техніки та інших видів озброєнь. Ми з цим рішенням згодні», - підкреслив він.

«Ветерани самі запропонували - тому що вони виходять і в інтернет, і програми переглядають - вони самі сказали: запропонуйте, коли підете на нараду, щоб все-таки скасували масовість на площі. Ми не хочемо ризикувати життям людей, раз така обстановка складна» , - розповіла виконавчий директор Харківської обласної Асоціації громадських організацій інвалідів и втееранів війни Валентина Дроботько.

Як повідомив журналістам Ігор Балута, святкові заходи на площі могли зібрати від 55 до 80 тисяч людей. «Ми планували парад з військовою технікою і літаками», - розповів голова ОДА. Він також повідомив, що менш багатолюдні заходи, присвячені Дню Перемоги, - покладання квітів на Меморіалі в Лісопарку і на Висоті маршала Конєва, - обов'язково будуть проведені. Також в районах Харкова та області працюватимуть польові кухні, святкові заходи відбудуться і в навчальних закладах Харківщини.

Фото

Теги: 9 травня парад

Версія для друку Поділиться:


Вверх