У Харківській області підбили підсумки пілотного проекту соціального супроводу осіб з інвалідністю після працевлаштування
Сьогодні у Харківському міському центрі зайнятості відбувся семінар-нарада «Результат запровадження пілотного проекту соціального супроводу осіб з інвалідністю після працевлаштування в Харківській області», під час якого підбили підсумки Всеукраїнського експерименту. Участь у семінарі взяли директор Департаменту соціального захисту населення Харківської ОДА Олена Захуцька, директор Харківського ОЦЗ Володимир Міненко, начальник управління організації і надання соціальних послуг Державного центру зайнятості Олена Сташенко. «Цей всеукраїнський експеримент спрямований на те, щоб відпрацювати механізм супроводження особи з інвалідністю після працевлаштування. У нас по Харківській області рівень працевлаштування інвалідів становить 60%, тоді як по Україні середній показник 25%. Якщо в минулому році повторно звернулися до центру зайнятості 30 осіб з обмеженими фізичними можливостями, то в цьому році тільки 2 особи звернулися, при тому, що чисельність працевлаштованих збільшилась на 15% і досягла 160 осіб», - повідомив Володимир Міненко.
Також він зазначив, що сьогодні у Харківській області перебуває на обліку у службі зайнятості майже 1200 осіб з обмеженими фізичними можливостями, з яких 750 осіб працевлаштовано за 11 місяців цього року.
У свою чергу начальник управління організації і надання соціальних послуг Державного центру зайнятості Олена Сташенко додала, що після двомісячного експерименту є позитивні результати.
«Якщо в цілому по Україні ми працевлаштовуємо 30% з числа тих, хто звертається за нашими послугами, то в Харкові цей рівень працевлаштування вдвічі більше. Сьогодні не всі роботодавці готові приймати на роботу осіб з інвалідністю, і потрібна, скажімо, третя сторона, яка б виступала за права людини і була посередником між роботодавцем і людиною. Досвід, який ми отримали, повинен бути розповсюджений на всю Україну», – розповіла Олена Сташенко.