ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Матеріально-технічна база найстарішого архіву України постійно покращується

29 листопада 2013 | 16:12

За останні 3 роки суттєво зміцнена матеріально-технічна база Державного архіву Харківської області – одного з найстаріших архівів України. Про це сьогодні в ході прес-туру до Державного архіву Харківської області в рамках Днів відкритості регіону на виконання соціальних ініціатив Президента України повідомив заступник голови - керівник апарату ХОДА Василь Хома.

«За останні роки комп’ютерізовано 29 робочих місць, модернізовано сайт архіву, встановлено системи відеонагляду. В будівлі по вул. Мироносицькій, 41 здійснено капітальний ремонт систем каналізації, частково систем опалення та водогону. В липні 2013 року рішенням сесії Харківської обласної ради затверджено Програму розвитку архівної справи на 2013 – 2016 роки, на виконання якої цього року в найстарішій будівлі архіву по пр. Московському, 7 виконано капітальний ремонт електроустаткування, освітлення та електричної мережі», – сказав він.

Архів було засновано у 1880 році. Сьогодні у трьох будівлях архіву зберігається більше 2,5 млн. справ.  Найстаріші документи - метричні книги, що містять інформацію про народження, шлюб, смерть, відносяться до середини 18 сторіччя. Найстаріша метрична книга Миколаївської церкви м. Харкова датована 1774 роком.

Задля зручності користувачів в архіві працює читальна зала. Щорічно співробітниками відділу виготовлення копій та реставрації документів оцифровується близько 80 тисяч документів. На сьогоднішній день вже виготовлено майже півмільйона цифрових копій. З 2005 року створено офіційний сайт Державного архіву Харківської області.

Фото

Теги: архів прес-тур хома

Версія для друку Поділиться:


Вверх