Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Молодь Харківщини підтримує євроінтеграцію України

Молодь Харківщини підтримує євроінтеграцію України

Сьогодні в Харківському національному університеті міського господарства відбулося засідання круглого столу на тему «Євроінтеграція – стратегічний вибір України». У роботі круглого столу взяли участь заступник директора Департаменту економіки і міжнародних відносин ХОДА - начальник управління зовнішньоекономічних зв'язків та міжнародних відносин Денис Ткачов, політолог Володимир Нікітін, студенти вищих навчальних закладів Харкова.

У ході засідання Денис Ткачов зазначив, що факт непідписання договору
про асоціацію з Євросоюзом у найближчі два дні аж ніяк не означає, що Україна відмовилася від думки про євроінтеграцію. Однак, вимоги, які пред'явили Україні ЄС і МВФ, були дуже важкі для економіки країни, і їх виконання спричинило б за собою значні складнощі в першу чергу для жителів України.

Володимир Нікітін підтримав думку начальника управління зовнішньоекономічних зв'язків та міжнародних відносин та наголосив, що сьогодні дуже важливо мати об'єктивну інформацію про перспективи нашої країни в ЄС.

«Євросоюз це наша стратегічна мета, але для досягнення цієї мети потрібно спиратися на ті реалії, в яких ми перебуваємо. Якщо сьогодні ми будемо ухвалювати рішення, керуючись тільки емоціями, ми обвалимо ту тендітну економічну рівновагу, яка у нас є сьогодні. Поки ми перебуваємо в лещатах кризи, ми, на жаль, не можемо виконати всі ті вимоги, які пред'явили до нашої країни ЄС і МВФ без того, щоб не погіршилося економічне становище в нашій країні, що, в свою чергу, призведе до погіршення рівня життя», - сказав Володимир Нікітін, звертаючись до студентів.

Денис Ткачов зазначив, що Україна аж ніяк не втратила шанс на вступ до ЄС і робота в напрямку євроінтеграції триває.

«Європейські функціонери вже зробили певні кроки і заяви про готовність продовжити діалог. І я вважаю, що призупинення у розвитку євроінтеграції потрібна нам, щоб вибрати кращі умови, щоб отримати більше від того, що ми зробимо європейський вибір. Ми з вами, перш за все, повинні сформувати своє бачення, свою стратегію, своє розуміння ролі нашої країни в Європейському союзі. І ті наші сильні сторони, які ми визначимо як пріоритетні, необхідно розвивати, що дозволить нам міцно закріпитися не тільки в ЄС, але і вийти на глобальні світові ринки», - сказав Денис Ткачов.

У ході засідання круглого столу студенти харківських вузів змогли задати всі свої запитання, обговорити всі нюанси економічних, соціальних, культурних відносин між країнами - членами ЄС. Після закінчення засідання більшість висловило згоду з позицією Президента.