ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Президент країни зумів поламати стереотипне ставлення до нас. Михайло Добкін

27 листопада 2013 | 08:20

Українські фахівці продовжують роботу над Угодою про асоціацію між Україною та Європейським союзом. Про це повідомив у ході зустрічі з представниками всеукраїнських ЗМІ у форматі «Чай з губернатором» в рамках Днів відкритості регіону на виконання соціальних ініціатив Президента України голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін. «Обговорення Угоди не припинялося ні на один день. Тільки коли час підписання цього документа підійшов дуже близько, не почувши від наших європейських колег відповідей на конкретні економічні питання, ми дали їм зрозуміти, що для нас асоціація не є призом, за який ми боремося, для нас внутрішній зміст тексту документа, який ми будемо підписувати, набагато важливіше. І якщо ви не готові сьогодні відповісти на дуже непрості, але важливі для нас питання, давайте перенесемо підписання і почекаємо, поки ви будете готові», – підкреслив він.

Михайло Добкін висловив думку, що люди, які від імені Євросоюзу займалися підготовкою Угоди, недооцінили Україну. Вони вважали, що Україна підпише цей документ на прийнятних для Європи, але неприйнятних для неї самої умовах, але сьогодні риторика змінилася. Губернатор зазначив, що днями Олександр Кваснєвський зробив заяву про те, що Європа повинна бути готова на більше заради України і заради підписання цього договору. Європа не може втратити Україну як стратегічного союзника, як державу, яка через час може стати одним з учасників об'єднаної Європи, і потрібно зробити все, щоб мінімізувати економічні ризики для цієї країни.

«Захищаючи національні інтереси, ми повинні бути жорсткимии. Сильних переговірників не люблять, але поважають. Слабких переговірників люблять, але забувають наступного дня, коли отримали від них все, що хотіли. Президент країни зумів поламати стереотипне ставлення до нас з боку Російської Федерації. Сподіваюся, що останнім часом були також зламані стереотипи і з боку представників європейських держав. Дай бог, щоб те, що заявив сьогодні Олександр Кваснєвський, зворушило серця і уми європейських політиків, які мають історичний шанс зробити Україну членом своєї спільноти і додати на карту ЄС дуже непросту, але дуже цікаву молоду державу», – заявив Михайло Добкін.

Фото

Теги: eurointegration добкін «чай з губернатором»

Версія для друку Поділиться:


Вверх