Сьогодні Україна має сучасні законодавчі акти щодо сприяння розвитку громадянського суспільства
Про це сьогодні під час тематичної зустрічі «Хід виконання програми розвитку громадянського суспільства в Харківській області» з представниками управління внутрішньої політики ХОДА Департаменту масових комунікацій ХОДА та відповідних відділів районних державних адміністрацій області сказала голова Громадської ради при Харківській облдержадміністрації Ірина Давидова.
За її словами, сьогодні в області зареєстровано більше 3 тисяч громадських організацій. Однак, згідно зі статистикою, активну участь у громадському житті беруть від 3 до 7% українців. Саме на об'єднання громадян в різні організації і спрямований ряд законодавчих актів, ухвалених в 2013 році. У першу чергу Закон України «Про громадські об'єднання», Указ Президента України «Про План заходів щодо реалізації у 2013 році Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні» та ін.
«Я вважаю Указ Президента дорожньою картою і для чиновників, і для громадськості. Взаємодія між ними повинна бути дорогою з двостороннім рухом. Якщо не рухатися назустріч один одному, жодного результату не буде. І цьому треба вчитися. У цьому указі дано алгоритм, який дозволяє громадським організаціям взаємодіяти з органами влади не так, як це було раніше, а так, як цього вимагає сьогоднішній день», - сказала вона.
У ході зустрічі обговорювалися конкретні проблеми, з якими стикаються чиновники районних адміністрацій та органів місцевого самоврядування області в роботі з громадськістю. За словами Ірини Давидової, фахівці підрозділів внутрішньої політики повинні володіти широкими знаннями, оскільки громадські організації різнопланові, проте чиновники зобов'язані будувати роботу з кожною з них.
«Не з усіма структурними підрозділами у нас налагоджена активна робота. Комусь не вистачає досвіду, хтось не розуміє необхідність цієї роботи. Але ми з цим боремося. Нове керівництво Департаменту масових комунікацій ХОДА нас підтримало в тому, що в роботі громадських рад теж повинна бути своя вертикаль. Ми потребуємо зв'язку з районами, і їм це теж необхідно. Було ухвалено рішення створити раду керівників громадських рад області, де ми будемо вчитися, обговорювати і вирішувати питання, які існують в районах», - сказала Ірина Давидова.