Якщо місцева влада думає про своє майбутнє, вона зобов'язана створювати доступні умови для занять спортом
Серед важливих подій в сфері спорту у 2013 році перший заступник Міністра молоді та спорту України Сергій Глущенко назвав ухвалення вперше за роки незалежності України стратегії молодіжної політики до 2020 року. Основні підходи, закладені в ній, безпосередньо пов'язані зі здоров'ям нації. Про це він сказав, виступаючи в ході відеоконференції для роз'яснення та обговорення пріоритетів урядової політики, цілей і змісту соціально-економічних реформ на тему: «Про розвиток фізичної культури та неолімпійських видів спорту».
«Президент України поставив завдання – створити доступну інфраструктуру, відновивши по країні 28 тисяч спортивних майданчиків. У нашій програмі закладено 500 майданчиків щорічно з паритетною участю у фінансуванні їх будівництва місцевих і державного бюджетів. Донорська система управління фізкультурою і спортом пішла в минуле. Місцева влада, якщо вона думає про своє майбутнє, повинна створювати доступні умови для занять спортом», – сказав Сергій Глущенко.
Він також зазначив, що масовий розвиток фізкультури і спорту, пропаганда здорового способу життя, грамотний тренерський склад – ось три кити, на яких стоїть успіх українського спорту.
«Навіть найпрекрасніші майданчики не приведуть дітей у зали і басейни, якщо там не буде тренера, який може захопити дітей своїм прикладом, зробити важке заняття спортом захоплюючим. Система заохочення повинна бути такою, щоб яскравим тренерам працювати в Україні було і цікаво і вигідно. Це основа розділу молодіжної стратегії, яка називається "Здоровий спосіб життя"», – сказав перший заступник Міністра.