Президент приділяє особливу увагу забезпеченню права кожної дитини на виховання в сім'ї
Президент України Віктор Янукович приділяє особливу увагу забезпеченню права кожної дитини на виховання в сім'ї. Про це заявив Уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко під час брифінгу. За словами Юрія Павленка, на виконання Національної стратегії профілактики соціального сирітства перед кожною районною владою, кожним органом опіки й піклування Президент ставить три чіткі завдання. По-перше, максимально підтримати сім’ю, яка потрапила у скрутну ситуацію, надаючи батькам якісні соціальні послуги для попередження вилучення дитини з сім'ї, недопущення позбавлення батьківських прав, збереження родини. По-друге, якщо не вдалось зберегти біологічних батьків для дитини - захистити дитину, взяти її під опіку держави шляхом надання статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування. По-третє, виконати свій обов’язок по влаштуванню кожної дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, в нову сім’ю (усиновлення, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, опіка).
Для якісного виконання третього завдання, зазначив Юрій Павленко, Президент зобов’язав місцеву владу: підвищити якість підготовки до батьківства кандидатів в усиновителі, опікуни, прийомні батьки та батьки-вихователі; надавати вчасну та якісну психологічну, правову, педагогічну допомогу сім'ям, які уже виховують дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; вирішити проблеми дітей-сиріт, які найближчим часом набувають повноліття (зокрема, забезпечення житлом, професійно-технічною або вищою освітою, першим робочим місцем).
Особливої уваги з боку місцевих органів влади потребують сім’ї, які взяли на виховання дітей з особливими потребами, з інвалідністю, підкреслив Юрій Павленко.
«Сьогодні ми є свідками того, що держава не лише на папері, а й реально створила умови для того, щоб кожна дитина, яка втратила батьків, виховувалась у сім’ї, а не в інтернаті. При цьому всі гілки державної влади виконують свою роботу: Верховна Рада приймає закони на підтримку сімей, що усиновили дітей, урядові структури здійснюють діяльність задля усиновлення дітей, надають таким сім'ям фінансову та соціальну підтримку, суспільство демонструє позитивне ставлення до інституту усиновлення», - резюмував Юрій Павленко.
За інформацією Уповноваженого з прав дитини, в Україні майже 91 тис. дітей-сиріт, з них 75 тис. уже виховуються в українських сім'ях.