Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Під час осіннього зариблення в Печенізьке водосховище планують випустити 400 тис. мальків

Під час осіннього зариблення в Печенізьке водосховище планують випустити 400 тис. мальків

Про це повідомив директор Обласного спеціалізованого комунального підприємства з виконання норм екологічної безпеки Сергій Шпаркий. «Протягом року водосховище було зариблено півмільйоном мальків. Планується цієї осені ще випустити 400 тис. мальків. Їх закуповують у Печенізькому рибгоспі. У першу чергу зариблення проводиться товстолобом і білим амуром», - повідомив Сергій Шпаркий.

За його словами, Печенізьке водосховище було створено для забезпечення м. Харкова водою, і для підтримки якості води водосховище необхідно зарибнювати рослиноїдними видами риб, такими як товстолоб, білий амур, короп.

Довідка. У 2012 році Харківська обласна рада ухвалила програму відродження Печенізького водосховища, здійснювати яку покликане Обласне комунальне спеціалізоване підприємство з виконання норм екологічної безпеки. В якості пілотного проекту з покращення стану водного об'єкта розпочато проведення робіт з благоустрою, поліпшення технічного і екологічного стану Печенізького водосховища, що має стратегічне значення для накопичення і збереження запасів прісної води і великий потенціал для розвитку рибництва. Одним з перших кроків у комплексі цих заходів стало проведення зариблення водосховища дворічними мальками рослиноїдних риб. Програма розрахована на п'ять років. При цьому протягом перших двох років заборонено промисловий лов риби, а аматорська риболовля дозволена.