Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Інвестиційні проекти «Село майбутнього» і «Технополіс «П'ятихатки» готові до реалізації

Інвестиційні проекти «Село майбутнього» і «Технополіс «П'ятихатки» готові до реалізації

На виконання доручення Президента України щодо забезпечення реалізації інвестиційно-інноваційної політики Харківською ОДА підготовлені кілька інвестиційних проектів. Один з них - «Село майбутнього» - згідно з рішенням Кабінету Міністрів України цього року став частиною Національного проекту «Відродження скотарства». Про це у програмі обласного радіо «Ранковий ексклюзив» сказав заступник директора Департаменту економіки і міжнародних відносин ХОДА Денис Ткачов.

«Вже є реальні інвестори, які найближчим часом приступлять до реалізації інвестиційного проекту «Село майбутнього», який передбачає створення окремих поселень, що будуть займатися відродженням скотарства. Другий проект - «Технополіс «П'ятихатки». Відповідний законопроект підготовлений фахівцями Національного університету «Юридична академія імені Ярослава Мудрого» та Національної академії правових наук. Він зареєстрований у Верховній Раді. Ми очікуємо, що вже в найближчі місяці цей законопроект буде розглянутий.

У рамках реалізації проекту передбачається створення спеціальної території, де буде діяти пільгове оподаткування, спеціальна митна зона, особливі умови інвестування. Враховуючи науковий потенціал району П'ятихаток, в рамках Технополісу розвиватиметься сфера IT- технологій, нанотехнологій, космічних технологій тощо. Всі ті високі технології і той науковий потенціал, який у нас є, але, на жаль, який ми часто не можемо реалізувати», - сказав Денис Ткачов.

Він також додав, що фахівцями облдержадміністрації за участю всіх районних адміністрацій та органів місцевого самоврядування Харківської області був створений так званий інвестиційний атлас, який сьогодні доступний для всіх потенційних інвесторів в мережі Інтернет. У цьому атласі компактно зібрані всі інвестиційні пропозиції, інформація про вільні ділянки та про об'єкти, що потребують інвестицій.