ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На Харківщині відбувся Всеукраїнський Шевченківський урок (доповнено)

02 вересня 2013 | 10:20

2 вересня згідно з розпорядженням Президента України в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка для учнів загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів країни відбувся Всеукраїнський телевізійний Шевченківський урок. Він транслювався в ефірі Першого національного каналу. Провів Урок заступник директора інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка, шевченкознавець Сергій Гальченко. Під час уроку всі школярі країни змогли ознайомитися з життям і творчістю Тараса Шевченка. Під час заняття були використані архівні документи, відеосюжети, ілюстративні матеріали про життя і творчість Великого Кобзаря. 

Зокрема, на Харківщині Урок транслювали майже у тисячі загальноосвітніх та професійно-технічних закладів. В одну зі шкіл, а саме у КЗ «Харківський санаторний навчально-виховний комплекс №13» відбувся прес-тур представників ЗМІ, які разом із 230 учнями закладу змогли переглянути телевізійний Шевченківський урок.

«Шевченко і українська школа – це невід’ємні речі. Тому дуже приємно, що саме перший день нового навчального року розпочався відеоуроком і зверненням Президента України щодо значимості Тараса Шевченка у житті нашої країни. Цей навчальний рік буде приурочений відзначенню двохсотріччя від дня народження Шевченка. Хоча традиційні заходи в нашій школі проводяться щороку: тижні української мови і літератури, в яких значна роль відводиться вивченню творчості Тараса Шевченка, також проводиться багато відкритих уроків та інше», - зазначила директор Харківського санаторного НВК №13 Галина Михайленко.

За словами ж учнів закладу, Урок, присвячений життю і творчому шляху Тараса Григоровича Шевченка, був дуже цікавим і пізнавальним. «Це був дуже повчальний урок, оскільки, дійсно, було розказано дуже багато цікавого, чого я до цього не знав. Припустимо, я не знав, що Тарас Григорович працював у свого дяка, що був у Києві, що любив малювати, і коли у нього не було паперу - малював на стінах», - сказав учень 10 класу Дмитро Бутенко.

«Було цікаво. Тому що я дізналась дуже багато цікавих деталей, про які не пишуть у підручниках», - додала учениця 10 класу навчально-виховного комплексу Олександра Сахалудінова.

Фото

Теги: kobzar шевченківський урок завдання президента

Версія для друку Поділиться:


Вверх