ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Наука відіграє велику роль у забезпеченні продовольчої безпеки України

21 серпня 2013 | 13:39

Наука відіграє велику роль у забезпеченні продовольчої безпеки України

Як зазначив сьогодні в ході прес-туру в Державне підприємство «Дослідне господарство «Елітне» ІР НААН» директор Департаменту агропромислового розвитку Харківської ОДА Віталій Панов, в рамках реалізації завдань і доручень Президента України Віктора Януковича щодо забезпечення продовольчої безпеки країни сільгосппідприємства Харківщини активно співпрацюють з наукою.

«Внесок селекції у продовольчу безпеку України неможливо переоцінити. Тому зараз велика увага приділяється співпраці з наукою по всіх культурах. В Україні і, зокрема, в Харківській області змінюються кліматичні умови. Наука пропонує нові посухостійкі сорти, які витримують аномально високі температури. Ті врожаї, які отримує і область, і Україна в цілому, вже можна розглядати не як забезпечення продуктами харчування України, а й як експорт, який йде на багато країн світу. Це дає можливість нашій країні бути на провідних позиціях в експорті та отримувати необхідні доходи», - сказав Віталій Панов.

Як приклад директор Департаменту привів гібриди соняшнику, які, за його словами, нічим не поступаються імпортним, при цьому у 8 разів дешевше, хоча дають дуже хороший урожай.

«Я думаю, що надалі вітчизняне насіння буде більш затребувано. Тому що, найголовніше, це насіння пристосовано до наших погодних умов», - додав Віталій Панов.

Фото

Теги: панов

Версія для друку Поділиться:


Вверх