ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

У 2013 році в області планується перевести на альтернативні види палива понад 30 котелень

21 серпня 2013 | 09:23

У 2013 році в області планується перевести на альтернативні види палива понад 30 котелень

Про це в ефірі програми «Ранковий ексклюзив» повідомив начальник Управління паливно-енергетичного комплексу Харківської ОДА Микола Муригін. Програма охоплює весь спектр економіки, промисловий сектор, житлово-комунальне і сільське господарство, а також соціальну сферу. Заходи, передбачені програмою, спрямовані на реалізацію завдань і доручень Президента України щодо забезпечення енергетичної незалежності держави.

«У 2012 році на території області було проведено 234 енергозберігаючі заходи, на які було використано 428 млн. грн. бюджетних і позабюджетних коштів. Можна сказати, що це дало суттєву економію. 2013 рік дещо особливий і характерний в наступному аспекті. Уряд поставив завдання перед областями про різку економію природного газу. Мова йде про те, що за 2 опалювальні сезони ми повинні досягти економії близько 50% і, насамперед, у тепло-комунальній сфері. Підприємства теплоенергетики, які існують в Харківській області, повинні провести такі заходи, щоб отримати економію. Тут, звичайно, потрібні радикальні заходи і, однією з них є перехід на альтернативні види палива», - зазначив Микола Муригін.

За його словами, в 2012 році на альтернативні види палива було переведено 21 котельню. Цього року в планах керівників області перевести 32 котельні соціальної сфери. Також з кожним роком в регіоні зростає кількість підприємств, які виробляють пеллети і брикети та постачають до тепло-комунального підприємства альтернативне паливо. Робота пелетних котелень дає економію на рівні 25%.

«Такий відсоток сьогодні говорить про те, що приватний бізнес зацікавився інвестувати гроші в цю сферу. Це дуже добре. Тому що повністю охопити все бюджетними коштами складно. Є у нас вже ряд підприємств з пропозиціями, зі своїми проектами, які готові за свої гроші поставити котельні, які працюють на альтернативному виді палива, і продавати тепло. Такі проекти будуть в 2013 році реалізовані», - повідомив він.

Теги: муригін ранковий ексклюзив

Версія для друку Поділиться:


Вверх