Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Зміївський та Краснокутський райони прийняли Всеукраїнську естафету пам'яті «Слава визволителям України»

Зміївський та Краснокутський райони прийняли Всеукраїнську естафету пам'яті «Слава визволителям України»

На виконання завдання Президента України щодо продовження традиції шанобливого ставлення до ветеранів Великої Вітчизняної війни і пам'яті про Велику Перемогу триває на Харківщині Всеукраїнська естафета пам'яті «Слава визволителям України». Сьогодні під час урочистостей з нагоди 70-річчя визволення м.Змієва від фашистських загарбників Зміївський та Краснокутський райони прийняли естафету пам'яті від ветеранської організації Чугуївського району.

В урочистій церемонії біля "вічного вогню" взяли участь перший заступник голови Зміївської РДА Юрій Бочаров, народний депутат України Євген Мураєв, голова Харківської обласної ради організації ветеранів України Анатолій Хіневич, ветерани.

За словами голови Харківської обласної ради організації ветеранів України, Всеукраїнська естафета пам'яті «Слава визволителям України» пройшла вже 15 районів Харківської області. Розпочалася вона 1 січня 2013 року і закінчиться 19 вересня в День звільнення від фашистських загарбників всієї області.

«Сьогодні відповідно до Указу Президента України ветеранське свято - Всеукраїнська естафета пам'яті «Слава визволителям України» завітало на землю Зміївщіни. Великі танкові бої відбувалися і під Богодуховом, і під Змієвом. Вони мали велике значення для визволення Харкова. Тому що німецькі війська зрозуміли - втративши тут ініціативу, їм обов’язково потрібно залишати Харків, аби уникнути оточення.

Сьогодні завдання нашої обласної ветеранської організації, перш за все, це увічнення пам'яті, чому і присвячена ця естафета. І другий важливий момент - це захист правди історії, на яку сьогодні намагаються зазіхнути, та поки ми живі, поки ми пам'ятаємо про це, це нікому не вдасться зробити», - сказав Анатолій Хіневич.

Довідка. Визволяючи Зміївщину, смертю героїв загинуло 10 495 радянських солдатів і офіцерів, 37 з них отримали звання Героя Радянського Союзу.

Бій за село Соколово був першим бойовим хрещенням Чехословацької Народної Армії. Лише за один день бою 8 березня 1943 року захисники села знищили 19 танків, 6 бронетранспортерів, убили і поранили близько 400 фашистів. Але в нерівному бою загинуло багато чеських, словацьких та радянських бійців. Командиру 1-ї Окремої роти, підпоручику Отакару Ярошу, першому з іноземних громадян, Указом Президії Верховної Ради СРСР було присвоєно звання Героя Радянського Союзу (посмертно).

В боях за с.Таранівка безсмертну славу заслужив взвод гвардії лейтенанта П.М.Широніна, що героїчно загинув при обороні села, але своїми тілами перекрив дорогу ворогу. За цей подвиг всі 25 гвардійців були удостоєні високого звання Героя Радянського Союзу, 19 з них – посмертно.