Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Більше 75 тисяч дітей-сиріт вже виховуються в українських сім'ях

Більше 75 тисяч дітей-сиріт вже виховуються в українських сім'ях

Послідовна політика захисту прав дітей-сиріт на виховання в сім'ї спрямовується на розвиток і підтримку національного усиновлення та інших форм сімейного виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, - йдеться у звіті Уповноваженого Президента з прав дитини Юрія Павленка, який він надав Главі держави. «На сьогодні із 91718 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, вже 75742 дитини виховуються в українських сім'ях», - зазначається в документі.

Юрій Павленко підкреслює, що на виконання соціальних ініціатив Президента України у 2012 році вдалося досягти максимального розвитку прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. «Ті ж тенденції зберігаються і у першому півріччі 2013 року – маму й тата у прийомній сім'ї та дитячому будинку сімейного типу знайшло 1137 дітей (у першому півріччі минулого року – 1086 дітей)», - наголосив він.

На переконання Юрія Павленка, подальший розвиток державної політики щодо реалізації права дитини на виховання в сім’ї повинен бути спрямований на зростання кількості влаштування дітей в сім’ї громадян України і, відповідно, зменшення потреби дітей в усиновленні за кордон. Потребує активізації реформування інтернатних закладів, розвиток мережі центрів підтримки сімей з дітьми, має підвищуватись якість підготовки кандидатів в усиновлювачі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, та здійснення нагляду за умовами проживання і виховання усиновлених дітей, підтримка сімей громадян України, які взяли на виховання дітей, перш за все, дітей з вадами у розвитку, формування культури усиновлення дітей старшого віку, які так само, як і маленькі діти, очікують на сім’ю.

Важливим завданням Уповноважений Президента також визначив затвердження функцій та методик роботи фахівців соціальної роботи з різними категоріями сімей відповідно до Національної стратегії профілактики соціального сирітства на період до 2020 року.