Золочівщина передала Всеукраїнську естафету пам'яті «Слава визволителям України» Богодухівському району
Сьогодні Богодухівський район прийняв Всеукраїнську естафету пам'яті «Слава визволителям України». Урочистості з нагоди 70-річчя визволення району від фашистських загарбників розпочалися пам’ятним молебнем та покладанням квітів до першої братської могили, де поховані 98 радянських воїнів.
У церемонії взяли участь голова Богодухівської РДА Володимир Бєлий, міський голова Наталія Олексенко, голова Харківської обласної ради Організації ветеранів України Анатолій Хіневич, делегація Золочівського району на чолі з головою ветеранської організації Володимиром Соколовським, учасники бойових дій, а також Почесний громадянин Богодухова, мешканець м. Мінськ (Білорусь), ветеран 5 Гвардійської армії, генерал-майор Сергій Якович Новіков, який 18-річним солдатом визволяв Богодухів.
Під час урочистого мітингу на центральній площі міста, ветерани Золочівської організації передали своїм колегам з Богодухівського району Прапор Перемоги і капсулу з священною землею з братських могил. За словами Анатолія Хіневича, вся територія України була театром воєнних дій. Саме тут пройшли 15 найбільш важливих військово-стратегічних операцій Великої Вітчизняної війни, в яких були задіяні 33 армії, більше 3 мільйонів бійців.
«Сьогодні дуже правильно покладена в основу Всеукраїнської естафети пам'яті політика максимального залучення молоді. І в Указі Президента України так і зазначено, що при проведенні всіх заходів, пов'язаних з Великою Перемогою, максимально залучати молодь та школярів. За нашими оцінками у проведенні заходів першого етапу Естафети пам'яті на Харківщині взяли участь у 6-10 разів більше молоді, ніж до цього.
Я дуже радий, що ми знайшли розуміння в цьому плані у керівництва області. Губернатор дуже уважно ставиться до цього питання. Практично кожен район підходить до цього заходу відповідально і проводить його масштабно і дуже урочисто. За такої підтримки з боку влади нам легко довести до молоді той великий подвиг, який був здійснений в 1941 - 1945 роках. І це завдання на сьогоднішній день в нашій області виконується», - сказав Анатолій Хіневич.