Міжнародний фестиваль короткометражного кіно «Харьковская сирень» ділиться своїми напрацюваннями з Одеським міжнародним кінофестивалем
Дирекція Міжнародного фестивалю короткометражного кіно «Харьковская сирень» в якості презенту направила керівництву Одеського міжнародного кінофестивалю книгу Володимира Миславського і Віктора Гергеши «Механік-винахідник Йосип Тимченко», видану в 2012 році рамках IV МФКК «Харьковская сирень». «Ми дуже раді, що наші колеги з оргкомітету Одеського міжнародного кінофестивалю звернули свою увагу на особистість видатного харків'янина, винахідника першого кіноапарата Йосипа Тимченка і презентували діючу модель кіноапарата, сконструйовану Йосипом Андрійовичем для зйомки і проектування зображення, – зазначила директор Департаменту масових комунікацій Харківської ОДА, заступник голови оргкомітету Міжнародного фестивалю короткометражного кіно «Харьковская сирень» Вікторія Маренич. – Однією з головних ідей Міжнародного кінофестивалю «Харьковская сирень» є відродження імен піонерів українського кінематографа, що були незаслужено забуті. Зокрема, завдяки фестивалю харків'янам були повернуті імена Альфреда Федецького і Йосипа Тимченка, також були проведені серйозні історичні дослідження про харків'ян Дмитра Харитонова та Олександра Мішона, книги про яких були презентовані в рамках IV і V кінофестивалів. Тому нам дуже приємно, що у нашої справи з'явилися продовжувачі, які допоможуть нам зберегти від забуття імена великих кінематографістів, фотохудожників, акторів і режисерів минулих років».
Довідка: Книга про українського винахідника кінематографа, харків'янина Йосипа Тимченка. Історична праця «Механік-винахідник Йосип Тимченко в документах і спогадах» була презентована 10 травня 2012 року в рамках IV МФКК «Харьковская сирень». До неї увійшли унікальні архівні матеріали, пов'язані з життям і творчістю Йосипа Андрійовича Тимченко. 12 травня в 12:00 була відкрита меморіальна дошка Йосипу Тимченку на будівлі за адресою пр. Московський 10/12. Тут знаходилися механічні майстерні імператорського університету, де працював цей талановитий механік-винахідник.