Харківська обласна державна адміністрація

ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

У Харкові давно відроджено ім'я першого винахідника кінематографа Йосипа Тимченко

23 липня 2013 | 17:22

Сьогодні під час брифінгу директор Департаменту масових комунікацій Харківської ОДА, заступник голови оргкомітету Міжнародного фестивалю короткометражного кіно «Харьковская сирень» Вікторія Маренич заявила, що «Харьковская сирень» – єдиний міжнародний кінофестиваль, який у рамках своєї діяльності займається науково-дослідницькою роботою. За її словами, в результаті такої роботи в рамках кінофестивалю «Харьковская сирень» видаються книги про видатних харків'ян, чиї імена з часом були забуті. Наприклад, в рамках IV Міжнародного кінофестивалю «Харьковская сирень» була презентована книга про першого винахідника кінематографа, нашого земляка Йосипа Тимченко. Історичну працю «Механік-винахідник Йосип Тимченко в документах і спогадах» представили співавтори – Володимир Миславський і Віктор Гергеша.

«Головною ідеєю Міжнародного кінофестивалю «Харьковская сирень» є відродження забутих імен видатних харків'ян. Я хочу відзначити, що «Харьковская сирень» – єдиний міжнародний кінофестиваль, який проводить величезну дослідницьку роботу, в результаті якої видає книги про видатних особистостей. Ці книги є унікальними, тому що тільки ми ними володіємо. Безумовно, ми ці книги розсилаємо по всіх бібліотеках. Ми також готові піднести в дар цю книгу і керівникам групи Одеського міжнародного кінофестивалю, які говорять про необхідність повернення імені винахідника кінематографа – Йосипа Тимченко. Дуже здорово, що і Одеський міжнародний кінофестиваль теж звернув увагу на видатних українців, які зробили перші кроки в кінематографі», – зазначила Вікторія Маренич.

Крім цього, додала вона, в рамках IV Міжнародного кінофестивалю «Харьковская сирень» в Харкові за адресою: Московський проспект, 10/12 на будівлі, де знаходилися механічні майстерні імператорського університету, була відкрита меморіальна дошка Йосипу Тимченку. Саме тут свого часу працював талановитий механік-винахідник.

Фото

Теги: тимченко харьковская сирень маренич

Версія для друку Поділиться:


Вверх